Az alternatív befektetések száma határtalan, minden, ami alkalmas arra, hogy értékét megőrizze vagy növelje, tárgya lehet befektetésünknek. A nem tradicionális befektetési formák esetében azonban az átlagosnál magasabb hozam elérése helyén gyakorta a gyűjtési szenvedély áll, amely szerencsés módon párosul a vagyonszerzés lehetőségével.
A legtöbben a tengerparton sétálva legfeljebb a kagylóhéjakat veszik észre, melyeket partra sodor a víz, de biztosan nem tulajdonítanak különösebb jelentőséget az ugyancsak a tenger ajándékai számító üvegdarabokra, melyek a látszattal ellentétben igencsak értékesek lehetnek.
A tengerpartra sodort üvegdarabok egy cseppnyi történelmet jelentenek a gyűjtők számára, akik egy értékesebb darabért akár több száz dollárt, vagyis több tízezer forintot is hajlandók megadni.
Így fordulhat elő, hogy egy kisvárosi kislányból több millió dollár értékű üveggyűjteménnyel rendelkező műkincskereskedő válik. Természetesen az "üvegdarab-befektetések" esetében is szükség van kellő üzleti érzékre, mindesetre ez a befektetési forma érdekes példája annak, hogy hogyan lehet a másoknak értéktelen hulladéknak látszó tárgyakból milliókat előteremteni.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


