A Balatonon virágzik a turizmus, és egyre többen döntenek amellett, hogy házat vagy nyaralót építsenek, illetve meglévőket vegyenek meg és újítsanak fel. A Balatonon a vevők 95 százaléka magyar, akiket mind az ingatlanok állapota és a fejlett infrastruktúra, mind a turisztikai szolgáltatások vonzzanak.
A tóparti fekvéstől függően kell a négyzetméterárakat kifizetni, ám az igények mindenesetben nagyok, és az is lényeges a vevők számára, hogy ne legyenek túl magasak a havonta fizetendő költségek.
Az eladó ingatlanok közül a leginkább keresettek közé az apartmanok, új építésű társasházak és a sorházi házak közül a kisebb lakások számítanak- írja a Napi. Az ingatlanok keresettsége abból is fakad, hogy a közeljövőben autópálya vezet majd a Balatonra, illetve az, hogy a városok dinamikus fejlődésen mentek az utóbbi időben keresztül.
Balatonfüreden például aquapark épült az odalátogatók nagy örömére, valamint felújította az önkormányzat a reformkori városrészt. A városban található telkek négyzetméterára 14-15 ezertől 25 ezer forintig terjed, de az is előfordul, hogy egy-két jobban frekventált helyen akár még ennél is drágább lehet.
A családi házak a part mentén 20-29 millió forint közé esnek, az új apartmanok ára azonban meghaladhatja a 400 ezer négyzetméteres árat is. Aki házat vesz, azonban ne felejtse el, hogy a 10 százalékos illetéken kívül a balatoni önkormányzatok többsége épületadót vet ki az ingatlanokra, melyek mértéke az 500 forint per négyzetmétert is elérheti.

Rengetegen indultak meg a legatyásodás útján: sokkal kevesebb magyar jön ki a pénzéből, mint egy éve
Ha egy magyarnak kölcsönre van szüksége, mert nem maradt pénze a hó végére és nem is tett félre korábban semmit, akkor első körben továbbra is...

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


