Napról-napra találkozhatunk a Magyar Posta reklámjaival, melyek kreatívan igyekeznek tudtunkra adni, nem kell feltétlenül bonyolultan intéznünk pénzügyeinket, megkaphatunk mindent egy helyen, a postán. Nézzük, mi is ez a minden és milyen áron ajánlják!
A postára a legtöbben a sárga csekkek befizetése miatt járnak, mostanra azonban már a pénzügyi termékek széles palettájával találkozhatunk a hivatalokban. Ha minden jól megy, a jövőben már a csekkbefizetések is automatikusan mennek majd, így a posta munkatársai több időt fordíthatnak a banki és biztosítási termékek értékesítésével és az ügyfeleknek történő tanácsadással.
A postát alapvetően az teheti széles körben vonzóvá a pénzügyek intézése szempontjából, hogy kiterjedt hálózattal rendelkezik, valamint hosszú nyitva tartással dolgozik. Mindez persze nem hatja meg a más bankoknál internetes előfizetéssel rendelkezőket, magától értetődő, hogy a postát elsősorban azok preferálják, akik továbbra is a személyes ügyintézésben bíznak a pénzügyek területén. (A posta is kínál ugyanakkor net- és telebanki szolgáltatást, amint ez a későbbi felsorolásból kiderül, az ügyfelekre azonban az a jellemző, hogy a többség csak a telefonos ügyintézés iránt érdeklődik. A mintegy 80 ezer számlatulajdonos ügyfélből 2 ezernél is kevesebben rendelkeznek NetBanki előfizetéssel.)
A Posta jelenleg a következő pénzügyi szolgáltatásokat nyújtja:
- Folyószámla-vezetés
- Bankkártya
- Telebank, internetbank
- Személyi kölcsön
- Pénzpiaci és ingatlan befektetési jegyek
- Takarékbetétek (Erste és OTP termékek)
- Kincstári takarékjegy
- HozamŐr (garantált hozamú, életbiztosítással kombinált befektetés)
- Kötelező és casco, baleset- és utasbiztosítás
- Biztosítással kombinált befektetési termékek
A posta igyekszik a fenti szolgáltatásokat a lehető legmodernebb úton és a leggyorsabban nyújtani, a legnagyobb postahelyeken közvetlen online kapcsolatot létesítettek az Erste Bank számlavezető rendszerével.
Lássuk végezetül, mibe is kerül nekünk a posta, mint pénzügyi szolgáltató választása!


"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


