Hiába tűnik sok magyarnak álomországnak Németország, a legfrissebb kormányzati adatok szerint a német dolgozók jelentős része meglepően alacsony fizetést visz haza.

Komoly spórolásba kezdett a kormány: megalázóan keveset keresnek a köztisztviselők, béremelés nincs
A köztisztviselők többsége 2025-ben sem számíthat béremelésre, miközben sokan már most is megalázóan alacsony fizetésért dolgoznak – mondta a szakszervezet elnöke. Kiderült az is, egyes pluszpénzek kifizetéséről végső soron Orbán Viktor döntött tavaly.
A kormányzati és a területi köztisztviselőknek nem ígértek semmilyen fizetésemelést 2025-re, pedig a túlnyomó többség már most is megalázóan keveset keres - mondta a HVG kérdésére Boros Péterné, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének elnöke. Mint kifejtette: a köztisztviselők jellemzően havi nettó 250-300 ezer forintos fizetésért dolgoznak, viszont a szórás nagy, a minisztériumok felsővezetői rendkívül jól keresnek.
A lap szerint a fizetéseken felül máson is spórol a kabinet, egy nem nyilvános rendelet szerint például csak képeslapot lehetett adni karácsonyi és újévi protokollajándékként a kormányzati szervek partnereinek. Emellett szeptember 30. után csak kivételes esetben kaphattak céljuttatást a kormányzati igazgatási szervnél dolgozók. A plusz juttatást külön kellett kezdeményezni, a végső engedélyt „nyomos indok esetén” Orbán Viktor adhatta meg.
A lappal a Miniszterelnöki Kormányiroda azt közölte, 39 alkalommal kezdeményezték a miniszterek a plusz juttatás kiutalását, Orbán pedig 34 esetben engedélyezte ezt. Azt nem közölték, pontosan kik kaptak extra juttatást, „többségében európai uniós programmal összefüggő többletfeladatok” ellátása miatt tartották indokoltnak a pluszpénzt.

Régen látott munkaerőpiaci válság körvonalazódik: egyre több magyar retteghet a kirúgástól 2025-ben?
Miközben a munkaerőpiac első ránézésre stabilnak tűnhet, a felszín alatt komoly átrendeződés zajlik, erre pedig jobb felkészülni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


