Lázár János szerint akár 600–800 ezer forintot is megkereshet havonta egy 18 éves fiatal Budapesten, ám a valóság ennek kevéssé felel meg.

Négy évvel a COVID-19 világjárvány után, amely szerte a világon irodabezárásokat eredményezett, a távmunka és a hibrid munkavégzési formák még mindig maradandónak tűnnek, az amerikai munkavállalók harmada már állandóan otthonról dolgozik. Eközben a vállalatvezetők között továbbra is élénk a vita e munkavégzési formák hatékonyságáról - jelentette a HuffPost.
A COVID-19 világjárvány hatására a vállalatok bezárását követően a távmunka és a hibrid munkavégzés elterjedt. A Pew Research Center 2023 márciusi felmérése szerint az amerikai munkavállalók ártanak, akik otthonról dolgoznak, már állandóan ezt teszik. Ennek ellenére számos C-szintű üzleti vezető szkeptikus maradt, például Mark Zuckerberg és Jamie Dimon is kritizálta a távmunkát.
A Microsoft 2022 márciusi Worker Trend Indexe szerint a válaszadók többsége az egészségét és jóllétét részesíti előnyben, és sokan fontolgatják munkahelyváltást akkor, ha elégedetlenek. A távmunka hátrányai között viszont szerepelnek a munkahelyi és családi szerepek közötti konfliktusok, valamint a depresszió és szorongás lehetséges növekedése.
A távmunka előnyei között említették a jobb munka-magánélet egyensúlyt, valamint az egészségesebb étkezést. Egyes kutatások szerint azonban a távmunkában tevékenykedők többet is dolgoznak, kevesebb együttműködést tapasztalnak, és ritkábban veszik ki a betegszabadságukat is.
A távmunka lehetősége segíthet a munkavállalók megtartásában is. Az Owl Labs 2019-es felmérése szerint a távmunkások nagyobb valószínűséggel maradnak jelenlegi munkahelyükön. A Melbourne-i Egyetem tanulmánya szerint az anyák nagyobb jóllétről számoltak be hibrid munkavégzés esetén. A fogyatékkal élő munkavállalók is előnyben részesítik az otthoni munkavégzést, ami csökkenti az akadálymentesítési kihívásokat. Egy JAMA Network Open című szaklapban megjelent tanulmány pedig azt is kimutatta, hogy a rugalmasság és nagyobb munkahelyi biztonság javítja a mentális egészséget és csökkenti a hiányzásokat.

Komoly változás élesedik július 1-tól: fontos könnyítés szűnik meg a dolgozóknak, erről tudnod kell!
Július 1-jétől senki nem dolgozhat többet évente 120 napnál idénymunkában és alkalmi munkában
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hitelfelvétel ma: ezek a tényezők számítanak igazán
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen szempontok alapján vesznek fel hitelt.
-
Elég volt a zsúfolt tengerpartokból? Ez a város lehet a magyarok új kedvenc üdülőhelye
A forróság elől menekülve egyre többen választják a lengyel “coolcation” úticélokat.
-
Ezt nézik meg most a magyarok a hitelfelvételkor
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink mi alapján választanak hitelt.
-
Mobilról igényelhető hitelkártyát kínál a Gránit Bank (x)
Rendkívül kedvező értékajánlatot nyújtó hitelkártyával bővítette kártyakínálatát – első körben - meglévő ügyfelei számára a Gránit Bank.
-
Hazai érték, valódi lehetőség: ezt kínálja a Régiók Kincsei program. Csatlakozz beszállítóként! (x)
Kistermelő vagy, aki különleges, jó minőségű termékeket készít? Szeretnéd elérni a SPAR vásárlóit, és egy aktív, fejlődő közösséghez tartozni? Most itt a lehetőség, hogy csatlakozz a Régiók Kincsei programhoz!


