businessman late for work because of traffic jams

Foghatják a fejüket a magyar ingázók: fontos jogukat vették el, nem csatlakozunk az EU-s megállapodáshoz

G7
2023. december 21. 08:45

Az EU legnagyobb ingázó közössége a nyugati határnál élő Ausztriában dolgozó magyarok: 2023 októberében már 120 ezer honfitársunk dolgozott Ausztriában, közülük 55 ezren Magyarországon élnek és naponta ingáznak.

2022. július 1-jétől az ingázók élete elviekben sokkal nehezebb lett: addig ugyanis érvényben volt a koronavírussal kapcsolatos átmeneti szabályozás, ami alapján az összes uniós tagállamban az ingázók is dolgozhattak bármennyit otthonról.  

Hivatalosan heti legfeljebb egyszer lehet otthonról dolgozni, ha a munkahely és a lakóhely egy másik tagországban van. Mindez nehezítheti Ausztriában dolgozó nyugat-magyarországiak életét - írja a g7.hu. Van, aki a szabályozásról semmit sem tudott és az osztrák munkáltatója sem törődik vele, de van olyan is, akinek a 3 napos home office-t hirtelen egyre csökkentették.

Ugyan lenne a helyzetükre megoldás, de a magyar kormány nem hajlandó egy uniós megállapodáshoz csatlakozni.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
legacykft  |  2025.12.22 13:31
Napok óta készülsz. Fejben már sokszor lefutott, hogy idén tényleg más lesz. Nyugodtabb. Békésebb. F...
laskainelli  |  2025.12.13 12:55
Sokan gondolják úgy, hogy egy kapcsolatnak magától kellene működnie. Ha igazán szeretjük egymást, ak...
hrdoktor  |  2025.12.10 11:10
A leggyakoribb fertőző betegségek egyike az influenza, amellyel kapcsolatban számos tévhit kering a...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
NAPTÁR
Tovább
2026. január 4. vasárnap
Titusz, Leona
1. hét
EZT OLVASTAD MÁR?