A 2025 első negyedéves adatok alapján továbbra is drámai különbségek jellemzik a magyarországi fizetéseket.

Még több külföldi vendégmelós jöhet hazánkba: törvénnyel csábítaná őket Magyarországra a kormány
Törvényben szabályozná a kormány a külföldi vendégmunkások foglalkoztatását. November elsejétől egységes keretrendszere lenne a tartózkodási engedélyeknek, a tervezet szerint a vendégmelósok meghatározott számban és szakmákban dolgozhatnának. Többek között különböző beruházásokon látnák őket szívesen.
A vendégmunkások magyarországi foglalkoztatásáról tettek közzé egy törvénytervezetet, az indoklás szerint bár a kormány elkötelezett a magyar munkavállalók munkahelyeinek megőrzése mellett, szükségét látja, hogy külön jogszabályban rögzítse a vendégmunkások foglalkoztatásának átlátható szabályozási kereteit - írja a hvg.hu.
A változtatás november elsején lépne életbe, részletezi azokat a kritériumokat, amelyek teljesülése esetén egy vendégmunkás 180 napon belül 90 napot meghaladó tartózkodás céljából beutazhat az országba és itt tartózkodhat. A külföldi vendégmunkások számára összevont engedély is kiadható, az engedély két év határozott időtartamú tartózkodásra is feljogosíthat, egyszer egy évvel meg is hosszabbítható. A kapcsolódó hatásvizsgálat szerint meghatározott országokból, meghatározott létszámban, meghatározott szakmákban, meghatározott foglalkoztatók által foglalkoztatva tartózkodhatnának vendégmelósok Magyarországon – ezeket a részleteket később miniszteri rendeletekben rögzítenék.
A hatásvizsgálatból az is kierült, hogy „a beruházások működőképességének fenntartásához nélkülözhetetlen a szükséges munkaerő rendelkezésre állása, de az esetlegesen rendelkezésre álló munkaerő lokálisan szétszórt, vagy képzettség tekintetében nem megfelelő”. Ezért kell külföldieket is bevonni.

Régen látott munkaerőpiaci válság körvonalazódik: egyre több magyar retteghet a kirúgástól 2025-ben?
Miközben a munkaerőpiac első ránézésre stabilnak tűnhet, a felszín alatt komoly átrendeződés zajlik, erre pedig jobb felkészülni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


