A ValMar duó tagjai az előző évhez hasonlóan most is jelentős osztalékot vettek ki a cégből.

A 2008-as válság óta nem esett akkorát a fizetések értéke, mint januárban - hangzott el az RTL Híradóban. Hiába emelték a béreket, az infláció miatt 7,6 százalékkal kevesebbet érnek, mint egy évvel korábban. A Magyar Nemzeti Bank arra számít, hogy a következő hónapokban már lassulni kezd az infláció, de éves szinten még közel 20 százalékos is lehet 2023-ban.
A Központi Statisztikai Hivatal januári adatai szerint az év első hónapjában bruttó 528 ezer forint volt az átlagkereset. Ez nettó 363 ezer 900 forintot jelent. Ennél pontosabb képet mutat a mediánbér, ez januárban nettó 294 500 forint volt. Az emberek fele ennél kevesebbet, fele pedig többet keresett. Az átlagbér 16 százalékkal magasabb, mint egy évvel ezelőtt.
De ha azt is hozzávesszük, hogy az infláció sokkal nagyobb, 25 százalékot meghaladó mértékű volt idén januárban, akkor azt látjuk, hogy a keresetek vásárlóereje az nagyon nagy mértékben csökkent. 7,6 százalékkal volt kisebb, mint az előző év azonos időszakában
– mutatott rá Hornyák József, a Portfolio.hu makroelemzője.
A fizetések értéke utoljára a 2008-as válság idején esett vissza ennyire. A Magyar Nemzeti Bank mai előrejelzése szerint a következő hónapokban már lassul az infláció, de éves szinten akár a 20 százalékot is megközelítheti.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


