A hazai kis- és középvállalkozói (kkv) szektor, különösen a családi vállalkozások köre rendkívül sokszínű.

Béremelést jelentettek be a JYSK dán kiskereskedelmi láncnál: egy év alatt, 2022 januárja óta több mint 25 százalékkal emelte a vállalat a retailben dolgozó munkatársak fizetését, emellett pedig a béren kívüli juttatások is nőttek. A JYSK-nek Magyarországon a retail üzletágban több mint 800 aktív munkavállalója van és az üzletnyitások is folyamatosak: az idei pénzügyi évben négy új áruház nyílik meg.
Az elmúlt egy év során több lépcsőben emelte meg a dolgozók fizetését a JYSK, így 2022 januárja óta 25 százalékkal több bért vihetnek haza a munkatársak: 2022. januárjában és szeptemberében 10-10 százalékkal, idén januárban pedig további 5 százalékkal nőttek a bérek. Az alapbér mellé évente akár további bruttó 600 ezer forint juttatás érhető el az áruházi munkatársak számára, többek között az értékesítési eredmények függvényében. Emellett a dolgozók egészségbiztosítást és sporttagsági hozzájárulást is kapnak, a munkába járást pedig havonta kilométerenként 30 forinttal támogatja a cégcsoport, ami 91 magyarországi áruházában, valamint az ecseri logisztikai központjában jelenleg több mint ezer munkavállalót foglalkoztat
Újabb üzletnyitások
A kihívásokkal teli gazdasági környezet ellenére egyébként a cég az elmúlt pénzügyi évben is növekedni tudott Magyarországon, az adózás előtti eredmény a teljes cégre vetítve (retail és logisztikai központ) 0,4 százalékkal, az árbevétel pedig 19 százalékkal emelkedett és elérte a 67,6 milliárd forintot.
Az idei pénzügyi évben tovább folytatódnak a beruházások, négy új áruházat nyitunk, miközben az ecseri régiós logisztikai központunk is folyamatosan bővül. Innen szolgáljuk ki ugyanis a hazai mellett a horvát, a szlovén és a szlovák üzleteinket, illetve majd az online megrendeléseket is, ezért munkatársaink létszáma a jelenlegi 200-ról a tavaszra 300-ra fog nőni, a végső létszám pedig elérheti az 500 főt is
– mondta Szimeiszter Sándor, az áruházlánc Magyarországért, Ausztriáért és Görögországért felelős Country Directora.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


