Magasabb, akár a 3000 forintot is meghaladó órabért az IT, telekommunikáció és üzleti intelligencia területén működő cégeknél érhetnek el a diákok.

Egymillió kétszázezer forintnak megfelelő fizetést vihet haza egy kukás Németországban. Több országban kevés pénzt is kapnak a kukások, pedig a munkájuk nélkül mindannyian belefulladnánk a szemétbe. No, de mennyit kaphatnak itthon? – számolt be az RTL.
A kukás nem tartozik a legnépszerűbb szakmák közé, holott nélkülük belefulladnánk a szemétbe. Egy csapatba három fő szokott jutni, ezek közül egy vezeti az autót, kettő pedig a szemetet szedi. Az új kocsikba már akár 10 tonna szemetet is elbír, amivel általában kétszer szoktak fordulni az alkalmazottak.
Jelenleg Budapesten egy hulladékrakodó kolléga, tehát egy kukás a teljesítménytől, a munkától függően 340-500 ezer forint bruttó fizetést is hazavihet – mondta el Tringer Ágoston, a Budapesti Közművek Zrt. (BKM) igazgatója. Sokan választják ezt a szakmát: körülbelül 1200 ember dolgozik jelenleg kukásként, akik között vannak nyelvések, zongoraművészek, de olimpiaérmes sportolók is.
A riportban a szerkesztők, fogyasztói tapasztalatként megjegyezték, hogy ráadásul a szakmában még borravalóra is számíthatnak az emberek, hiszen sokan csúsztatnak a munkások zsebébe borravalót, hogy olyan tárgyakat is elvigyenek, amiket nem lenne szabad. Mint a narrátor fogalmazott,
ezzel pedig napi 4000-5000 forint extra is bejöhet, amivel már nettő 350-400 ezer forintot is kereshetnek egy hónapban.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Nyugat-Európában azonban már más a helyzet: Ausztriában átszámolva 800-900 ezer forintot, míg Németországban körülbelül 1 milliót keresnek havonta.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


