A dán parlament 2040-től hatályosan 70 évre emelte a nyugdíjkorhatárt a jelenlegi 67-ről.

Sok diák megy el dolgozni a nyáron, hogy szakmai gyakorlatát töltse, tapasztalatot szerezzen, vagy csak azért, hogy ki tudja egészíteni az ösztöndíját, vagy a zsebpénzét. Viszont az egyáltalán nem mindegy, hogy ki, milyen órabérrel tud elhelyezkedni. Mutatjuk, hogy mik azok a diákmunkák, ahol a legtöbb pénzt lehet keresni a nyár folyamán.
Hamarosan vége a tanévnek és az egyetemi vizsgaidőszakból sincsen már sok hátra. Ilyenkor rengeteg fiatal vállal nyári munkát, a legtöbbször diákmunka formájában. A sok lehetőség között nem mindig egyszerű kiigazodni, mégis van néhány olyan pont, amelyek ismerete segíthet tájékozódni, döntést hozni.
Hol lehet a legtöbb pénzt keresni?
Talán nem meglepő, hogy a legmagasabb keresetek az informatikai ágazatban vannak. Általában a képzettséggel rendelkező – másod- vagy harmadéves egyetemisták – diákok tudnak IT cégeknél munkát vállalni, gyakornoki pozíciót betölteni. Itt az órabérek akár a négyezer forintot is elérhetik. A másik terület, ami anyagi szempontból igen kedvező lehet az a nyelvtudás. Az idegen nyelvek ismerete – akár egyéb képzettség nélkül is – nagy előnyt jelent, a legjobban az tud keresni, aki valamilyen különleges nyelvet beszél.
Mi a helyzet a fizikai munkával?
Az utóbbi években rendkívül felértékelődött a fizikai munka, így ez vált a diákszövetkezetekben az egyik legjobban fizetett munkakörré. A fiatalokat egyre nehezebb „rávenni” a kétkezi munkára, így egyes pozíciókért akár kétezer forintot is fizetnek óránként. Általánosságban elmondható, hogy a többség az irodai környezetet preferálja, még akkor is, ha az közel nem fizet olyan jól. Ennek köszönhetően viszont a fizikai munkáért egyre nagyobb összegeket kínálnak.
A gyorséttermi munkák előnyei
A gyorséttermi munkavállalás azok számára kedvező opció, akiknek olyan időbeosztásuk vagy órarendjük van, amely nem enged nagy mozgásteret. Az összes munkalehetőség közül a legrugalmasabb foglalkoztatást biztosítja, így nem csak nyáron, hanem év közben is lehet rendszeresen dolgozni. Emellett a fővárosban igen sűrű a gyorséttermi hálózat, így valószínűleg a bejárás sem okoz sok kényelmetlenséget. Bár sokan viszolyognak ettől a területtől, mégis vannak olyan készségek – kommunikáció, csapatmunka, alkalmazkodóképesség – amelyeket nagyban fejleszthet egy ilyen munkahely.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Lehetőségek tárháza
A munkaerőhiány miatt, aki 2022 nyarán dolgozni szeretne, az valószínűleg fog munkát találni. A pénzen kívül azonban más haszna is van egy állásnak. Rengeteg tapasztalatot, hasznos tudást, kapcsolatot, készséget lehet szerezni.
Fontos kiemelni, hogy azoknak a fiataloknak, akik még nem kezdték meg felsőoktatási tanulmányaikat vagy még nem helyezkedtek el főállásban egy munkahelyen érdemes kipróbálni magukat a munka világában. Ebben az életszakaszban, átlagosan 17 és 22 év között még nincsenek meg azok a tényezők – saját lakás, család, hitel – ami miatt el kell köteleződni egy szakterület vagy munkahely mellett. Ilyenkor nincs veszteni való, több munkakört is ki lehet próbálni. Csupán nyitottságra és némi szorgalomra van szükség – mondja Virág Viktor, a MADS - Márton Áron Iskolaszövetkezet igazgatósági tagja.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


