A mesterséges intelligencia (AI) már most is kézzelfogható előnyöket nyújt a dolgozók és a vállalatok számára

Kifakadtak a rendőrök: küszöbön a rendvédelmi krízis, rengetegen kiléphetnek az állományból
A tárcavezetőtől a munkakörülmények javítását és a létszámhiányból fakadó problémák megoldását kérték a rendőrszakszervezetisek, akik úgy vélik, hogy utóbbi a leszerelési tilalom véget értével minden eddiginél égetőbb kérdés. A Belügyi, Rendvédelmi és Közszolgálati Dolgozók szakszervezetének elnöke is osztja ezt a véleményt. Szerinte a legnagyobb probléma az, hogy a humán erőforrás megtartása mellett a fiatalok pályára csábítása is komoly gondot jelent - derül ki az Index cikkéből.
Levélben fordult a belügyminiszterhez a Független Rendőrszakszervezet (FRSZ). Az FRSZ főtitkára, Pongó Géza az Index megkeresésére elmondta: a tárcavezetőtől a munkakörülmények javítását és a létszámhiányból fakadó problémák megoldását kérték. Ezen a véleményen van Bárdosi Judit, a Belügyi, Rendvédelmi és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének elnöke is, aki szerint a legnagyobb probléma az, hogy a humánerőforrás megtartása mellett a fiatalok pályára csábítása is komoly gondot jelent.
Pongó Géza szerint joggal számíthatnak leszerelési hullámra, mert az elmúlt időszakban sok kolléga jelezte távozási szándékát. Azt, hogy ténylegesen hány rendőr fog a váltás mellett dönteni, néhány hét múlva fogják látni. A kérdésnek az ad aktualitást, hogy június 1-gyel megszűnt Magyarországon a járványügyi veszélyhelyzet, ami a rendvédelmi dolgozók leszerelési tilalmának végét is jelenti.
A rendvédelemben szolgálatot teljesítők január 1-jétől 10 százalékos illetményemelésben részesültek, emellett az arra jogosultak egyszeri, hathavi fegyverpénzt is kaptak, de a rendőri hivatás továbbra sem vonzza a fiatalokat.

Óriási a baj, rengeteg képzett szakember menekülne Magyarországról: ki fog dolgozni a gigagyárakban?
A műszaki felsőoktatásban tanulók közel kétharmada külföldi elhelyezkedésben is gondolkodik.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Vállalkozói álmok: egyre több magyar fiatal vált alkalmazotti létből saját üzletre
OTP Junior Piacralépők: tíz fiatal vállalkozó versenyez 10 millió forintos fejlesztési támogatásért.
-
Brutális hiba, ha egy munkáltató csak a fizetéssel akarja megtartani a dolgozóit: ez ma már kevés
Berta Pétert, a WHC Csoport ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Közel 170 háztartási és higiéniai termék lesz olcsóbb ezekben az üzletekben
A PENNY Magyarország által bevezetett árcsökkentés a diszkontlánc vegyi áru választékának csaknem felét érinti.
-
A kozmetikai márkák sikere már nem csak a boltok polcain dől el (+Videó)
A Rossmann Beauty Expo-ra idén több mint 5500-an látogattak el.


