Ezekre az egyszerűnek tűnő kérdésekre bizony rengeteg magyar nem tudja a helyes választ! Töltsd ki a Pénzcentrum kvízét és áruld el nekünk, mit tudsz a...
Igazi melós gyötrelem: Magyarország a legtöbbet dolgozó, de legkevesebbet kereső EU-s lista elején
Magyarországon bár az EU-s átlagnál kisebb mértékben nőtt a ténylegesen ledolgozott munkaórák száma 2021 második negyedévében az elsőhöz képest, még így is, a ledolgozott órákat tekintve a 9. legtöbbet teljesítik a magyar munkavállalók az EU 27 országát figyelembe véve. Ehhez pedig már csak hab a tortán, hogy vásárlóerő-paritáson mérve megközelítőleg csupán 4 országban keresnek kevesebbet a dolgozók az EU-ban a magyaroknál. A munkaórák száma tehát magas, a fizetés mennyisége viszont alacsony idehaza.
2021 második negyedévében az EU 20-64 év közötti foglalkoztatottjai összességében 3 százalékkal dolgoztak többet főállásukban, mint 2021 első negyedévében – adta hírül friss statisztikájában az Eurostat. Az adatokból az is kiderült, hogy az unió legtöbb tagállamában munkaidő-növekedés volt megfigyelhető. A tényleges munkaórák mennyiségének legnagyobb növekedés egyébként Görögországban volt megfigyelhető, itt átlagosan 18 százalékkal emelkedett ez a mutató.
Ezzel szemben a foglalkoztatottak hat tagállamban kevesebb órát dolgoztak fő munkahelyükön 2021 második negyedévében. A csökkenés mértéke 0,2 százalék (Luxemburg) és 3,6 százalék (Belgium) között mozgott 2021 második negyedévében.
Ahogy a grafikonon látszik, Magyarországon átlagosan 2,2 százalékkal nőtt a ledolgozott órák száma 2021 második negyedévében. Ezzel hazánk elmarad az EU-s átlagtól, az EU-s középmezőnyénél valamivel hátrébb helyezkedik el. Ezzel az eredménnyel egy átlagos 20-64 év közötti magyar
38,1 órát dolgozott le egy héten 2021 második negyedévében, főállásban.
Ez az EU összesített rangsorában viszont elég a top 10-re, egészen pontosan a 9. helyre. Ami azt is jelenti, hogy munkaórákat tekintve, egy átlagos magyar munkavállaló a 9. legtöbbet dolgozik az EU 27 országát vizsgálva.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 18 917 331 forintot 10 éves futamidőre már 6,55 százalékos THM-el, havi 214 520 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,73% a THM, míg a MagNet Banknál 6,85%; az Erste Banknál 6,91%, a K&H Banknál 6,98%, a Raiffeisen Banknál pedig 7,00%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A friss statisztikákból egyébként kiderült az is, hogy a magyar férfiak átlagos heti munkaóráinak száma 0,6 százalékkal nőtt, míg a nőké 4,1 százalékkal emelkedett 2021 első és második negyedéve között. Ez a trend, mármint, hogy a nemek szempontjából a nők munkaideje átlagosan jobban emelkedett, az egész Európai Unióra jellemző volt. Igaz, Magyarországon a nők munkaórája az EU-s átlagnál 0,8 százalékkal jobban emelkedett, míg a férfiaknál mért emelkedés több mint két százalékkal elmaradt az uniós átlagtól.
Sokat dolgozunk, keveset keresünk?
Ahogy az Eurostat friss statisztikája megmutatta, egy átlagos 20-64 év közötti magyar munkaórában mérve a 9. legtöbbet dolgozik az EU-ban. Ehhez képest, ha megvizsgáljuk a havi nettó béreket vásárlóerő-paritáson (a különböző országokban eltérő árszínvonal kiküszöbölése végett), akkor megközelítőleg azt találjuk, hogy Magyarországnál csak három EU-s országban visznek haza kevesebbet a dolgozók, sorrendben visszafelé haladva: Portugáliában, Szlovákiában és Bulgáriában.
Ha ezt a névsort összevetjük a fenti, második grafikonnal, akkor azt látjuk, hogy az Európai Unió négy legrosszabbul kereső országa egytől-egyig ott van a 10 legtöbb munkaórát ledolgozó ország között. Öröm az ürömben, hogy a keresetben mögöttünk végző tagállamok, átlagos ledogozott munkaórák tekintetében előttünk járnak.
Most bárki ajándékozhat személyre szóló dalt karácsonyra bármelyik szerettének. A SONG4U a mesterséges intelligenciát és személyes történeteket ötvözve készít egyedi dalokat.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
-
Béren felüli juttatások 2025: így változhat a cafeteria
A Multi-Pay szakértői szerint a vállalatok jelentős része nem tudja hatékonyan működtetni a béren felüli juttatások rendszerét.
-
Folytatódhat a "magyar invázió" Lengyelországban?
2025-ben is folytatja magyarországi kampányát a Lengyel Idegenforgalmi Szervezet.
-
Dél-Koreában is jól cseng a tokaji brand – Ezekkel a magyar borokkal érdemes külpiacra menni
Bíztatóak a kilátások a Magyar Bormarketing Ügynökség szerint.