22 °C Budapest
A group of students listening and concentrating on their tutor during a lecture at university.

Fontos dátum: eddig kell izgulnia a felvételiző diákoknak a ponthatárok miatt

2021. május 25. 11:27

Kiderült, mikor hirdethetik ki a 2021-es felvételi ponthatárokat: az Eduline szerint erre egészen július végéig kell várni.

Ma az olasz nyelvi vizsgákkal nagyjából véget is ér a 2021-es érettségi-szezon. A diákoknak mostmár csak az jár a fejében, hogy melyik felsőoktatási intézményben folytathatják a tanulmányaikat, mikor hirdetik ki a ponthatárokat.

Az Eduline most úgy tudja, idén július 22-én határozzák meg a ponthatárokat a jelentkezők által elért felvételi összpontszám alapján kialakított egységes rangsorolás, az intézmények kapacitása, valamint egyéb, a felsőoktatási felvételi eljárásról szóló kormányrendeletben meghatározott szempontok figyelembevételével.

A portál emlékeztet: az Oktatási Hivatal mindenkinek elküldi a besorolási döntést, erről pedig e-mailben értesítenek legkésőbb 2021. augusztus 5-ig. A határozat szintén az E-felvételi felületéről tölthető majd le. A besorolási döntésben megállapítják, hogy – a felvételi jelentkezési kérelmében megjelölt és rangsorolt képzések közül – melyik szakon értétek el a felvételhez szükséges ponthatárt.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
vezetoi-coaching  |  2025.06.30 10:24
Hogy hogyan jutottam el a gondolathoz (prompt-hoz...), az előző, jó hosszú, ide-oda kígyozó blog-bej...
laskainelli  |  2025.06.26 18:14
Van egy harmadik. És most egy bonyolult helyzet közepén vagy, ahol minden lépés fájhat és fájni is f...
hrdoktor  |  2025.06.25 07:16
A nyaralás a nyári allergiában szenvedők panaszait enyhítheti, de ha nem vigyáznak, súlyosbíthatja i...
kovacstunde  |  2025.06.21 13:08
Az utóbbi időben tanácsadás során több olyan esettel is foglalkoztam, amikor gyerekeiknek még középi...
coachco  |  2025.06.15 23:13
Egy mélyen bevésődött fiatalkori helyszínre visszatérni negyvenegy év után, hát, mit is mondjak......
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. július 5. szombat
Emese, Sarolta
27. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?