2026 munkanap áthelyezés: ezek a ledolgozós szombatok 2026-ban és a ledolgozós munkanapok 2026 évében. Nézzük, mikor lesz áthelyezett munkanap 2026 munkaévében!

A világjárvány a diákokat, gyakornoki helyüket kereső egyetemistákat és a frissen végzett pályakezdőket is jelentős kihívások elé állította. A tavaly márciusban kialakult bizonytalanság, a hitelen lezárások, bevételkiesések következtében a szezonális gyakornoki, kifejezetten idényhez igazodó diákmunkák egy időre veszélybe kerültek. A Profession.hu ennek apropóján felmérést készített saját adatbázisa alapján a diákmunkák helyzetéről, összehasonlítva a tavalyi és az idei szezon előtti lehetőségeket és kirajzolódó igényeket.
A diákmunkák általában nem igényelnek magasszintű, specifikus képzettséget, a megbízások határozott időszakra szólnak és jellemzően szezonálisak, hiszen többnyire az iskolai szünetek alatt jut ideje a fiataloknak munkát vállalni. Magyarország piacvezető állásportálja, a Profession.hu friss elemzésében a diákok helyzetét, lehetőségeit és igényeit mutatja be saját adatbázisa alapján.
A feladott diákmunka hirdetések tekintetében 2020-ban több csúcs is volt az állásportál adatai alapján: áprilisban és júniusban indult meg a friss állások publikálása, ami a nyár közepi csökkenés után folyamatosan emelkedett egészen a tél beköszöntéig. Érdekes, hogy ezzel párhuzamosan az egy hirdetésre jutó jelentkezők átlagos száma egy adott szakmai kategórián belül tavaly májusban és júniusban kúszott a legmagasabbra; ez az ugrás betudható az akkori nyitás hatásának is. Majd folyamatos csökkenés következett, ami egészen decemberig tartott, ekkor pedig friss hirdetésből érkezett kevesebb.
Az idei év újra erősen indult: januárban aktívan jelentkeztek a pályázók az álláskereső portálon elérhető diákmunkás helyekre. A legnagyobb aktivitás évről évre nyár elején tapasztalható, amikor az iskolai vakáció kezdetével felszabadul a diákok ideje.
A leggyakrabban meghirdetett diákállások
Az állásportál azt is vizsgálta, hogy milyen területekre kerestek a leginkább diákmunkásokat rajtuk keresztül, valamint, hogy ez milyen viszonyban áll a diákok által preferált kategóriákkal. Az elmúlt egy év alatt nagy változás ment végbe a legkeresettebb diákmunkákat illetően: míg 2020-ban a legtöbb diákmunkát a fizikai/segéd/betanított munka, szakmunka, adminisztráció kategóriában adták fel, az idei évre jelentősen változott a sorrend: az adminisztráció vette át a vezetést, miközben a fizikai munka visszaszorult a dobogó második fokára, harmadikként pedig megjelentek a mérnököket kereső hirdetések, amit az értékesítés, utána az IT programozás követ, és csak hatodik helyen áll a szakmunka.
Ezek a diákok körében legnépszerűbb pozíciók
2020-ban a marketing, média, PR kategória vezette a Profession.hu-n a legnépszerűbb diákmunkák rangsorát, amit a vendéglátás, hotel, idegenforgalom követett, majd a fizikai, segéd és betanított munka, végezetül a top ötös lista utolsó két helyére a HR, munkaügy és a szakmunka került.
2021 első negyedévének eredményei azt mutatják, hogy a szakmunka élre tört a diákok által leggyakrabban megpályázott állások között, amit így a második helyre visszaesett marketing, média és PR, majd a HR és munkaügy kategóriák követnek egymás után, negyedikként a pénzügy és könyvelés, végezetül pedig az adminisztráció, asszisztens, irodai munka következik.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Honnan érkeznek az álláshirdetések és honnan a diákok?
Az álláskereső oldalon feladott hirdetések forrását tekintve nincs különbség a tavalyi és az idei év első negyede között: mindkét esetben Budapest volt a legaktívabb diákmunkaerő keresésben, amit Pest megye, majd Győr-Moson-Sopron követ.
A jelentkezők részéről nézve azonban változott a sorrend: a 2020-as évet az egy hirdetésre jutó jelentkezők számának rangsorában Baranya maga mögé utasította a fővárost, amit Hajdú-Bihar megye követett. Ez idénre Fejér megye, Budapest és Baranya megye sorrenddé alakult át.
Nagyon fontosak számunkra a munkaerőpiacra lépésre készülő diákok, ezért kezdtünk szoros együttműködésbe több diákszövetkezettel, és ezért dolgozik egy diákmunkáért felelős szakértő is a Profession.hu csapatában. A GrowUp! kezdeményezést is azért hívtuk életre, hogy segítsük a fiatalokat információkkal, hasznos tippekkel, hogy minél felkészültebbek legyenek a munkaerőpiaci elvárásokkal szemben
– mondta Varga Balázs, az állásportál marketing igazgatója.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Többtucat termék árát csökkentette a Lidl: ezeknél a leglátványosabb a változás
Az árréstoppal érintett termékeken kívül is jelentős árcsökkentéssel találkozhatnak a vásárlóka a Lidl boltjaiban.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


