Magasabb, akár a 3000 forintot is meghaladó órabért az IT, telekommunikáció és üzleti intelligencia területén működő cégeknél érhetnek el a diákok.
A vártnál sokkal jobban alakulnak a munkanélküliségi adatok Magyarországon - mondta Szalai Piroska munkaerőpiaci szakértő csütörtök reggel az M1-en.
- mondta el Szalai Piroska az M1-en. A munkaerőpiaci szakértő felidézte, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) jelentése szerint a legrosszabb foglalkoztatási adatok áprilisban voltak: 130-140 ezer ember veszíthette el az állását. Májusban ugyanakkor már 38 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak száma, júniusban pedig további 58 ezerrel.
Ez azt jelenti, hogy körülbelül 30-40 ezer emberrel kevesebb dolgozott június végén a járvány előtti foglakoztatási szinthez képest, júliusban pedig tovább nőtt az állással rendelkezők száma - mondta. Az otthoni munkavégzésről megjegyezte, a munkavállalók szeretnek bejárni a munkahelyükre, de értékelik, ha nem kell minden nap megtenniük.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


