A parkolóőrök elengedhetetlen szerepet töltenek be a városi rend fenntartásában, miközben fizetésük jelentősen eltérhet régiónként, de ami közös, hogy igen kevés bért kapnak.
Felmérések szerint a magyar munkavállalók kétharmada arra számított, hogy év végén fizetésemelést kap. A járvány, és z azt követő recesszó azonban feltehetően keresztülhúzta a számításaikat.
Végül egészen máshogy alakult ez az évünk, mint azt 2019 legvégén vártuk: akkoriban a magyar munkavállalók 66 százaléka várta, hogy a következő pénzügyi év végén fizetésemelést kap - derült ki a Randstadt Workmonitor legfrissebb adataiból, amelyek 2019. negyedik negyedévére vonatkoznak.
A 33 országot vizsgáló kutatásból kiderült, hogy a magyarok közel kétharmada számított fizetésemelésre - ezzel, ha az arányokat tekintjük a lista első harmadában kaptunk helyet.
Az európai országok közül csak a portugálok azok, akik nagyobb arányban vártak a fizetésemelésre, az ott megkérdezett dolgozók 67 százaléka válaszolta azt, hogy szerinte több pénzt fog kapni az év végén.
Ahogy a grafikonon is jól látszik a 66 százalékos eredményünk bőven meghaladja az átlagot, ami 61 százalék, és szinte össze sem lehet mérni a japánok eredményével: náluk az alkalmazottak alig harmada várta csak, hogy emelkedik a bére. Minket szorosan a svédek követnek a felmérésben, majd jönnek a románk és a norvégok. Németországban és Ausztriában már sokkal elégedettebbek a munkavállalók, ott már csak 47, illetve 44 százalékuk számít jobb fizetésre jövőre.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Van erre reális esély?
Az elmúlt hetek eseményei azonban keresztbe vágták ezeket az elvárásokat. A vírus következtében kialakult gazdasági válságot követő recesszióra a cégek általában
költségcsökkentéssel válaszolnak, mely sok esetben a munkaerő elbocsátását jelenti hazánkban és nemzetközi szinten egyaránt. Ilyen körülmények között fizetésemelések szóba sem kerülnek, hiszen rengetegen féltik az állásukat.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


