Egy amerikai nyári diákmunka első ránézésre csábító lehetőségnek tűnik: a magyar egyetemisták angolt tanulhatnak, világot láthatnak, pénzt kereshetnek – de vajon megéri mindez anyagilag is?
Már gyermekkorában is a fával való barkácsolás volt a kedvenc időtöltése, mára pedig a világ legjobb bútorasztalosaként ismerik Magyarországon Simon Krisztiánt, a WorldSkills Kazan2019 győztesét. Hazánkból összesen huszonnégy diák vett részt a versenyen, közülük tizenegyen átlag feletti teljesítménnyel kiválóság érmet szereztek. A HelloVidéknek a világbajnok mesélt a verseny hangulatáról és szakmája szépségeiről.
Miért választottad az asztalos szakmát?
Simon Krisztián: Ugyan a családomban nincsenek asztalos felmenők, viszont mindenki kétkezi munkás volt, és most is azok. Ez az, amit átvettem tőlük, annyit változtattam, hogy én áttértem fára. Már kisiskolás korom óta szeretek fából kisebb dolgokat alkotni, fűrészelni, kalapálni, barkácsolni. Szeretem, hogy fából szinte bármit el lehet készíteni, könnyen megmunkálható és nagyon szép dolgokat lehet kihozni belőle. Finom tapintású, jó illatú. Mivel egyre komolyabb dolgokat készítettem itthon, ezért nem is volt kérdés, hogy asztalosnak fogok tanulni.
A teljes interjút a HelloVidéken olvashatod el. KATT!
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


