Dráguló albérletek, csökkenő kollégiumi férőhelyek – lakhatási kihívások előtt a frissen felvett egyetemisták.
Csatlakozott a Nyíregyházi Egyetem a Tanítsunk Magyarországért mentorprogramhoz, ennek keretében a térség hátrányos helyzetű településein élő és tanuló gyerkeket segítik majd a hallgatók - írja a HelloVidék. Országos szinten még 3 egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Miskolci és a Debreceni Egyetem csatlakozott a programhoz.
A Nyíregyházi Egyetem 120 tanulója vesz részt a mentorprogramban, amelynek célja, hogy mentorokat képezzenek a hallgatókból a térség általános iskolásai számára. A programba a legkülönfélébb képzési területről jelentkeztek a hallgatók. A program koordinációját dr. Horváth Zita, az EMMI felsőoktatásért felelős helyettes államtitkára vezeti.
Az államtitkár a HelloVidéknek elmondta, hogy a program célja, hogy a diákok sikeresen végezzék el az általános iskolát, tovább tudjanak tanulni, és maradjanak a régióban. A programban részt vevő egyetemi hallgatók 30 ezer forintos ösztöndíjban részesülnek.

Régen látott munkaerőpiaci válság körvonalazódik: egyre több magyar retteghet a kirúgástól 2025-ben?
Miközben a munkaerőpiac első ránézésre stabilnak tűnhet, a felszín alatt komoly átrendeződés zajlik, erre pedig jobb felkészülni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


