Egy percig nem volt kétséges a magyar lányok győzelme, akik a hatodik vb-döntőjükre készülhetnek.
Az elmúlt években az OECD-tagországok között több olyan is volt, ahol 10-ből 9 új állás a főváros régiójában jött létre. Magyarországon nem ilyen egyenlőtlen a helyzet, de nem meglepő módon hazánkban is a lakosság részarányánál jóval nagyobb mértékben jöttek létre új munkahelyek Budapesten.
Érdekes ábrát közölt ez OECD arról, hogy az egyes országok fővárosi régiói mekkora mértékben részesültek 2006 és 2016 között az országokban létrejött új munkahelyekből. Csak azokat az állásokat vették figyelembe, amelyek nem egy megszűnő állás helyére jöttek létre, tehát megnézték, hogy hány alkalmazott volt egy régióban 2006-ban és hány 2016-ban és ezen számok alapján készítették az elemzést.
Ebből a szempontból a lista legalján található az Egyesült Államok, Mexikó és Németország, a legtetején pedig Japán, Finnország és Dánia találhatóak.

Régen látott munkaerőpiaci válság körvonalazódik: egyre több magyar retteghet a kirúgástól 2025-ben?
Miközben a munkaerőpiac első ránézésre stabilnak tűnhet, a felszín alatt komoly átrendeződés zajlik, erre pedig jobb felkészülni.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


