Cikkünkben arra keressük a választ, van-e most gazdaságilag "jó" munkahely Magyarországon.
Az ősszel megkezdődnek a bértárgyalások, ám egyelőre még távol állnak egymástól az álláspontok: a munkáltatók megelégednének az egyszámjegyű növekedéssel, a szakszervezetek azonban ennél többet szeretnének elérni - derül ki a 24.hu cikkéből.
A minimálbér- és bérminimum-emelés több mint 1,1 millió embert érinthet. Az elmúlt két évben a garantált bérminimum 40 százalékkal emelkedett, és a nemzetgazdasági átlagkereset is 10 százalék felett nőtt. 2014-ben a 150 ezer forintos minimálbért célozták be 2018-ra.
Pontos időpont még nincs és a kormányzati hatástanulmányt sem küldték meg - mondta a 24.hu kérdésére Dávid Ferenc, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) leköszönő főtitkára. Az alkut befolyásoló tényezők közül pedig bizonytalan, hogy a szociális hozzájárulási adó (szocho) csak júliustól csökken újabb két százalékkal a jelenlegi 19,5 százalékról, vagy a munkaadók által preferált januári mérséklés is szóba jöhet.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


