Jessie Cave, a Harry Potter-filmek egykori színésznője őszintén vallott arról, hogy anyagi nehézségei miatt OnlyFans-fiókot indított.
Augusztus 15-én számoltunk be arról, hogy egy budapesti fodrászat-láncnál akár már egy kezdő is kereshet 300 ezer forintot egy hónapban. Ez első hallásra nagyon jól hangzik, viszont úgy tűnik, hogy a hazai fodrász szakmának azért megvannak a maga árnyoldalai. Egy olvasónk ugyanis a cikkre reagálva leírta negatív tapasztalatait, amiket ő gyűjtött eddigi pályafutása során: négy órára bejelentett munkaviszony, nem egyszer 12 órás munkanapokkal, egész napos állás, különböző betegségek és zéró táppénz.
Először július végén számoltunk bearról, hogy Budapesten a Duna Plázában nem kevesebb mint 400 ezres fizetéssel csábítanának munkavállalókat fodrász/barber munkakörbe. Legutóbb pedig augusztus 15-én megjelenő cikkünkben írtunk arról, hogy egy budapesti fodrászat-láncnál teljesen pályakezdőket - akár nyelvtudás nélkül - is alkalmaznának, nettó 300 ezres fizetésért. Az álláshirdetésben ráadásul akár 500 ezer forintos havi bért is kilátásba helyeztek - borravalóval -, sőt éves bónuszt, céges üdülést, és szakmai tréningeket, valamint lakhatási támogatást is ajánlottak.
A cikket olvasva azonban egy olvasónk levelet írt nekünk, amiben megosztotta eddigi élményeit a magyar fodrász szakma árnyoldalairól is. A levél írója 6 éve fodrász, és elmondása szerint 3 éven keresztül dolgozott egy franchise szalonban. Az ő és ismerősei/kollégái tapasztalataira alapozva azt írja, hogy
A levélíró azt is jelzi mindezzel kapcsolatban, hogy ezekért az összegekért azért dolgozni kell, nem arról van tehát szó, hogy óránként egy kuncsaftnak vág hajat az ember, "például egy szombati napon 1 órában van négy vendégem" - írja levelében a szakember.
A lapunknak író fodrász a legnagyobb problémát abban látja, hogy állítása szerint mindenhol 4 órára jelentik be az embert a munkáltatók, mondván rengeteg járulékot kell fizetni a dolgozók után, ehhez képest sokszor 12 órákat dolgoznak a fodrászok, heti 4-5 napban is akár. A levélíró kitér az ebédidők hiányára is, azt írja
A levélíró ráadásul eddig egyetlen helyen sem találkozott utazási, lakhatási támogatással, a nyelvtanfolyamról pedig azt írja, hogy "arról ne is beszéljünk, nem adnak". A szakember arra is felhívja a figyelmet, hogy mivel az ő általa ismert helyeken jutalékos rendszer van,
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Nem minden arany
Az olvasói levél kapcsán kíváncsiak voltunk, más szakemberek miként vélekednek a fővárosi viszonyokról. Egy általunk megszólaltatott fodrász például többször is elmondta, hogy a foglalkoztatási rendjét érintő kérdésekre egyáltalán nem válaszolhat. Ezt a főnöksége ugyanis szisztematikusan tiltja neki. Azt viszont elmondta, hogy ahol ő dolgozik például jár ebéd idő, és amikor 4-5 napot kell dolgoznia egy héten, akkor "azért az nem mindennap jelent 10-12 óra munkát".
Ezen felül arra is felhívta a figyelmünket, hogy bár tény, sokat kell dolgozni, de azért egy hónapban akár 80-100 ezer forintot is számolhat egy fodrász csak a borravalóból, amit magyar, illetve külföldi vendégek is ugyanolyan arányban adnak. Megszólalónk továbbá kitért arra is, hogy őt kifejezetten rosszul érint az, hogy egyes vendégek rendkívül lekezelően bánnak a fodrásszal, és rabszolgaként kezelik őket. "Sokszor ezeket az élményeket a legnehezebb feldolgozni" - mondta.
Mindebből tehát arra lehet következtetni a fodrászok foglalkoztatását illetően, hogy rengeteg múlik azon, ki melyik szalonban tud elhelyezkedni, és hogy ott milyen a főnökség. Elteheti-e a borravalót, van-e egyáltalán bejelentett munkaviszonya vagy csak egyéni vállalkozóként bérelheti székét?
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


