A Kúria döntése alapján jogszerű volt a Dunaferr kollektív szerződésének 2020-as felmondása.
A szakszervezet várhatóan októberben kezd tárgyalni a 2019-es béremelésekről. Ma már nem elég, ha egy üzletlánc a bérminimumot ígéri a dolgozóinak, ha meg akarja tartani őket, akkor bruttó 200 ezer forint a legkevesebb, amit nyújtani kell nekik - derül ki a Világgazdaság hétfő reggeli cikkéből.
Ugyan továbbra sem jövedelmező ágazat a kiskereskedelem, az a munkáltató, amelyik nem ígér legalább bruttó kétszázezer forintos kezdő bért, könnyen elveszítheti dolgozóit. Ők akár már másnap el tudnak helyezkedni egy konkurens áruházláncnál.
"Ma már egy munkáltató részéről sem elegendő csak megadni a kötelezően előírt, 180,5 ezer forintos garantált bérminimumot"- nyilatkozta a lapnak Karsai Zoltán, a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének (KASZ) elnöke.
Példaként Tescót hozta fel Karsai, ahol bruttó 197 ezer forint az alapbér, ám a pótlékokkal kiegészülve 200 ezer forint felett lehet keresni. A szakszervezet a hipermarkettel várhatóan októberben kezd tárgyalnit a 2019-es béremelésekről, de egyelőre még nem ismert, milyen mértékű lesz, és hogy megmarad-e a Tesco 15-20 ezer forintos előnye a bérminimummal szemben.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


