Országszerte 46 gimnázium hirdetett meg üres helyeket a 9. évfolyamon.
A 2015-16-os tanévben 1265, idén pedig már 5148, elsősorban ázsiai, afrikai országból származó diák tanul valamelyik magyarországi felsőoktatási intézményben. Bizonyos szempontból jobb helyzetben is vannak, mint a magyar diákok: megilleti őket ugyanis egészségbiztosítás és-vagy ingyenes kollégium - ami miatt a magyar diákoknak nehezebb bekerülni -, vagy havonta 40 ezer forint szállásra.
A külföldi tanulók alap- és mesterképzésen havi 40 460, doktorinál az első négy szemeszterben havi 140 ezer, az azt követő négyben havi 180 ezer forint juttatást kapnak, évi tizenkét hónapon át - írja a Magyar Nemzet.
Ezenkívül megilleti őket egészségbiztosítás és/vagy ingyenes kollégium - ami miatt a magyar diákoknak nehezebb bekerülni -, vagy havonta 40 ezer forint szállásra. Emellett sok partnerország még extra juttatással pótolja ki a magyar segítséget, amiből már elég jól el lehet boldogulni: egy a lap által megszólaltatott jemeni diák például még havi 500 dollárt, vagyis kb. 125 ezer forintnak megfelelő összeget kap.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


