A parkolóőrök elengedhetetlen szerepet töltenek be a városi rend fenntartásában, miközben fizetésük jelentősen eltérhet régiónként, de ami közös, hogy igen kevés bért kapnak.
Évekig nem fizetett első házasságából született gyermek után tartásdíjat Emilio, így a tartozást végül végrehajtók vasalták be a zenészen. A tartásdíról elmondható, hogy minden gyermektartási per más és más, de általában a fizetendő összeget a kötelezett fél átlagos jövedelmének 15-25 százalékában határozzák meg. Sokan vannak azonban Magyarországon -évente több ezer bírósági esetet jegyeznek fel a tartásdíj elmaradása, vagy rendszertelen utalása miatt- akik a bírósági ítélet ellenére sem fizetnek. Kevesen tudják ráadásul, de az államtól is igényelhető tartásdíj.
Évekig nem fizetett tartásdíjat első házasságából született gyermek után Emilio. Így a tartozást végül végrehajtó vasalta be a zenészen - írja a Story. A lap egy tavalyi bírósági ítéletre hivatkozik,
Mivel azonban a fizetés elmaradt a bíróság végrehajtást rendelt el, ezután az ügy végül lezárult, és a lap szerint a felek azóta sem beszélnek egymással.
Könnyű kiszámolni, hogy a zenésznek évente 300 000 forintot kellett volna fizetnie első feleségének, közös lányuk után. A cikkben bár nem szerepel konkrétan, hogy hány évig maradt el a fizetési kötelezettség, az évekigből azonban arra következtethetünk, hogy 2 évig legalább nem fizetett a zenész. Tehát minimum 600 000 forintot biztosan bevasaltak rajta.
Mitől függ a tartásdíj összege?
Mindenekelőtt fontos szem előtt tartanunk, hogy minden gyermektartási per más és más, a bíróknak pedig mindig több szempontot kell figyelembe venniük, amikor döntést hoznak. Ide tarozik többek között:
- a gyermek indokolt szükségletei,
- mindkét szülő jövedelmi viszonya és vagyoni helyzete,
- a szülők háztartásában élő más eltartott személyek,
- a gyermekek saját jövedelme,
- és a szülőnek jutatott gyermekvédelmi, családtámogatási, társadalombiztosítási és szociális ellátások.
A gyermekek indokolt szükségletei közé tartozik: a megélhetéshez, az egészségügyi ellátáshoz, a neveléshez és a taníttatáshoz szükséges rendszeres kiadások. Az ezekkel kapcsolatos rendkívüli kiadások arányos részét pedig akkor is ki kell fizetni, ha azt nem fedezi a havi tartásdíj összege.
A tartásdíj összegét egyébként gyermekenként általában a kötelezett fél átlagos jövedelmének 15-25 százalékában határozzák meg.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
- mondta el korábban, a Pénzcentrum megkeresésére a Budapest Környéki Törvényszék sajtóosztálya.
Jól jöhet a segítség
Egyáltalán nem egyedi eset ma Magyarországon az, ami Emilioékkal is történt. Hazánkban évente ugyanis több ezer bírósági esetet jegyeznek fel a tartásdíj elmaradása, vagy rendszertelen utalása miatt. Egy válás következtében pedig egy fizetés kiesik a családi kasszából, sőt a jogi procedúra is hosszú ideig elhúzódhat, és addig a gyermeket nevelő szülőnek nem jár semmilyen anyagi támogatás a másik féltől.
Ez úgy működik, hogy a gyermektartásdíj megelőlegezését kérni lehet az államtól, de ennek is sok feltétele van:
- a bíróság a tartásdíjat jogerős határozatban már megállapította,
- a gyermektartásdíj összegének behajtása átmenetileg lehetetlen (pl. munkanélküliség),
- a gyermeket gondozó családban az egy főre jutó havi átlagjövedelem nem éri el az öregségi nyugdíj legkisebb összegének a kétszeresét (ez jelenleg 57 ezer forint).
Az állami gyerektartás legfeljebb három évig tart, tehát átmenetileg segít a családokon.
(A borítókép illusztráció.)
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


