Alig adott ki tavalyelőtt olyan kék kártyát Magyarország, ami a harmadik országokból érkező, magasan képzett munkaerőnek adna letelepedési és munkavállalási engedélyt.
A 2,8 millió gazdaságilag inaktív emberből közel 2,6 millió nem akart dolgozni 2017 végén - írja a Világgazdaság a KSH adataira hivatkozva.
2017 végén 2 millió 817 ezer gazdaságilag inaktív ember volt Magyarországon, közülük 2 millió 583 ezer nem is kívánt dolgozni tavaly év végén. Noha több állami és uniós forrásból támogatott munkaerőpiaci program is arra törekszik, hogy a gazdaságilag inaktív rétegeket újra munkába állítsa, a fenti adatok tükrében ez nem tűnik egyszerű feladatnak.
Eközben a gazdaságilag aktívnak számító álláskeresők száma január végére 267 ezerre csökkent. Ezek az emberek potenciális munkaerőnek számítanak, ugyanakkor csaknem 40 százalékuk már 15 hónapja nem talál állást. Ugyanakkor csökkent a közfoglalkoztatottak száma: a 2016 nyári 220 ezerről 2017 végére 164 ezerre apadt a számuk.
A közel 2,6 millió, dolgozni nem akaró inaktívakból 1,6 millió nő. A dolgozni nem akarók vagy eltartottak - például 15 évnél idősebb tanulók -, nyugdíjasok, vagy olyan személyek, akik egészségügyi okokból kifolyólag nem tudnak dolgozni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


