Mikor volt utoljára sorkötelezettség Magyarországon? Tudd meg, mik a kilátások, visszatérhet-e a sorkatonaság Magyarország életébe. Ki a sorkatona, mik a sorkatona feladatai?
Nem, ez nem vicc, Norvégiában és Svédországban csak egy tapsra számíthatnak az olimpián érmet szerző sportolók. Vannak persze olyan országok is, ahol egy életre bebiztosíthatja magát az, aki felállhat a dobogó legfelső fokára.
Míg Magyarországon - és számos már országban a világon - tízmilliókat kapnak az olimpián érmet szerző sportolók, addig vannak olyan államok is, ahol gratuláción kívül többet nem várhatnak az olimpikonok - írja a Der Standard gyűjtésére hivatkozva az Index.
Ennyit fizetnek a phjongcshangi aranyért a világ egyes országaiban:
- Ausztria: visszafogott a díjazás, 17 ezer euró jár az aranyért, 13 ezer az ezüstért és 11 ezer a bronzért.
- Bulgária: 127 ezer euró a bajnok jutalma.
- Dél-Korea: a győztesek havi egymillió wont (körülbelül 235 ezer forint) kapnak életük végéig, és bónuszként még a kötelező sorkatonai szolgálatot is megúszhatják.
- Egyesült Államok: elég régóta mindig 25 ezer dollár járt az olimpiai bajnoki címért, de még Barack Obama elnök idején kaptak 50 százalékos emelést, így 37 500 dollár a jutalom.
- Hollandia: takarékos premizálási rendszert alakítottak ki, aki több érmet nyer, arányosan kevesebbet kap. Ha például egy gyorskorcsolyázó három aranyat nyer, akkor az elsőért 25 500 eurót, a másodikért 16 830-at, a harmadikért viszont már csak 8415-öt kap.
- Lengyelország: 50 ezer euró egy arany, de jár hozzá kiegészítő támogatás is. A győztesek 40 éves koruktól adómentes járadékra jogosultak. Havonta 2600 zlotyi illeti őket.
- Lettország: 140 ezer euró jár a győzelemért.
- Litvánia: 115 800 eurót fizetnek, de egy autót is adnak a győztesnek a csekk mellé.
- Magyarország: a a riói győztesek 35 millió forintot kaptak, és 35 éves koruk után életjáradékra is jogosultak.
- Németország: Ausztriához hasonló a jutalmazás: 20 ezer eurót ér az arany, 15 ezret az ezüst, és 10 ezret a bronz.
- Norvégia: itt sem fizetnek az aranyért, de a sportösztöndíjak megítélésénél számít a bajnoki cím.
- Olaszország: 150 ezer euró (46,8 millió forint) azonnal jár a bajnoknak, de a következő olimpiai ciklusra is kapnak évi 30 ezret. A dobogósokat is hasonló rendszerben jutalmazzák.
- Oroszország: 56 ezer eurónyi rubel és egy luxuskocsi az állami elismerés.
- Svédország: mindössze taps jár az első helyért.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
Portfolio Gen Z Fest 2025


