A kínai BYD csütörtökön jelentette be újabb magyarországi beruházását.
Magyarországon jelentős pénzjutalmat kap az, aki hazánk színeiben világ- vagy Európa-bajnokságon érmes helyezést ére el. A Pénzcentrum annak járt utána, hogy a hatályos jogszabályok alapján mitől függ, hogy ki, mennyit kap, továbbá, hogy mennyi marad a jutalomból a sportolók zsebében.
A magyar állam fontosnak tartja, hogy jutalmazza azokat a sportolókat, akik nemzetközi versenyeken jó eredményt érnek el. Az olimpiai bajnokok győzelmi prémiumot és életük végéig járó életjáradékot is kapnak, az Európa- és világbajnokságokon jól szereplő sportolók azonban csak egyszeri eredményességi jutalmat.
Azt, hogy kinek, mennyi pénz jár, a 200/2013. (VI. 13.) Kormányrendelet szabályozza, mely az "egyes kimagasló sporteredmények állami jutalmáról" szól.
A pontos összeget az alapján határozzák meg, hogy
- milyen érmet nyert a versenyző (az első három helyezés alatt nem jár pénz),
- Euróba- vagy világbajnokságon vett részt,
- eredményét egyénileg, párban vagy csapatban érte el,
- felnőtt- vagy utánpótláskorú versenyen vett részt, továbbá, hogy
- milyen gyakran rendezik meg az adott világversenyt.
FINA vizes VB-t minden második évben rendeznek, s mivel felnőtt versenyről van szó, a következő eredményességi prémium vonatkozik a budapesti rendezvényen résztvevőkre:
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Ebből tehát gyorsan kiszámolható, hogy Cseh Laci 200 méter pillangón 1 875 000 forintot nyert, Hosszú Katinka pedig 200 méter vegyesen állhatott fel a dobogó legfelső fokára, neki 2 500 000 forint üti a markát.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


