Egyedülálló technológiai megoldással hozták létre az ország első hibrid okosboltját.
A súlyos kiskereskedelmi munkaerőhiány miatt rengeteg plusz munkát kell vállalnia a dolgozóknak. Ugyan a fizetés jó (akár 250 ezer forint is lehet havonta), azonban sokan nem bírják a túlórát és inkább felmondanak - írja a Napi.hu.
A súlyos kiskereskedelmi munkaerőhiány nemcsak az áruházak helyzetét nehezíti meg, hanem a bolokban dolgozók élete is sokkal nehezebb emiatt. Mivel munka ugyanannyi van, mint korábban, ezért a dolgozóknak kell túlórában elvégezni azt. Ennek köszönhetően a bérük ugyan magas, azonban sokan egészségügyi problémákkal szembesülnek. Ez elsősorban a Tescóban és a Pennyben jellemző, de nem kizárt, hogy más, kiskereskedelmi láncoknál is előfordul a jelenség.
Persze a munkakedv sem mindenkinél kitörő:
- számolt be a lapnak egy Tesco alkalmazott.
A Pennyben sem fenékig tejfel az élet, egy régi dolgozó beszámolója szerint a régi alkalmazottak szinte kivétel nélkül felmondtak. Náluk havi nettó 200-250 ezer forintot is meg lehet keresni betanított munkásként, ezért viszont napi 12 órát kell dolgozni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


