28 °C Budapest

A kivándorlás csak smafu: emiatt lett égető a munkaerőhiány

2016. szeptember 2. 10:04

Évente 40-50 ezerrel kevesebb a munkaerőpiacra belépő, mint a kilépő a korfa alapján, ráadásul a kivándorlás tovább rontja a helyzetet - írja a Népszava.

Nagyjából 100-200 ezer ember hiányozhat a munkaerőpiacról Magyarországon. Korábban be lehetett határolni az ország bizonyos régióit vagy bizonyos foglalkozási ágakat, ahol kritikussá vált az elvándorlás. Mára a gondok országosan és nemzetgazdasági ágazatokat tekintve is általánossá váltak

 - mondta Rolek Ferenc, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének (MGYOSZ) alelnöke. Nem minden ágazatban egyformán súlyos a probléma, az informatika területén a legégetőbb, de a vendéglátóipar és az építőipar is gondokkal küzd.

A munkaerőhiány alapvetően már nem bérkérdés csupán, sokkal fontosabb a demográfiai korfa alakulása. (...) A munkaerőpiacra belépők és az onnan távozók, például nyugdíjba vonulók közötti létszám különbsége egyre nő. Ez éves szinten 40-50 ezer többletet jelent az utóbbiak javára

 - tette hozzá Rolek Ferenc. A korfát megnézve azt láthatjuk, hogy a következő években átlagosan 45 ezerrel többen mennek nyugdíjba, mint ahányan kilépnek a munkaerőpiacra. Lényeges, hogy a korfa változásán felül a kivándorlás is jelentős problémát jelent.

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
vezetoi-coaching  |  2025.06.13 10:21
7 érvelési hiba/zsákutca egy példán keresztül (csak 6-ot mentettem el a lenti video-ból, feladat,...
hrdoktor  |  2025.06.12 10:17
A nyári hónapok beköszöntével egymás után teremnek a friss, illatos, tápanyagdús zöldségek és gyümöl...
kovacstunde  |  2025.06.07 08:00
Atomizálódnak a családok, csökken a kötődések száma és mértéke, ezzel párhuzamosan pedig növekszik a...
laskainelli  |  2025.06.06 15:03
Képzeld el, hogy előtted van az az élet, amire mindig is vágytál. Egy szeretetteljes kapcsolat, kiel...
perfekt  |  2025.05.19 12:13
Az év végi zárás a vállalkozások számára nem csupán adminisztratív feladat, hanem a pénzügyi átlátha...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. június 14. szombat
Vazul
24. hét
EZT OLVASTAD MÁR?