Több tucat, náci dokumentumokat tartalmazó dobozokra bukkantak az argentin legfelsőbb bíróság pincéjében.
A kiküldetésben dolgozók béréről megy a vita az Európaui Unióban. Vannak, akik szerint kiküldetésben csak a fogadóország minimálbére illeti meg a munkavállalót, de vannak, akik szerint az adott szakma bérátlaga. A különbség óriási lehet - írja a Világgazdaság.
Magyar munkavállalók tízezreit és külföldön megbízásokat teljesítő magyar kis- és középvállalkozások ezreit érinti az a vita, mely az Európai Parlamentben fog folytatódni.
Az Európai Bizottság azt szeretné elérni, hogy egy kiküldetésben dolgozó EU-s állampolgár ugyanannyit keressen, mint a fogadóország, adott ágazatra jellemző bérszintje. Több állam, köztük hazánk is, azt az álláspontot képviselik, hogy a kérdés nem uniós, hanem tagállami hatáskörbe tartozik, így az EU-s intézményeknek nincs joguk szabályozást alkotni az ügyben.
Magyarország a tizenegyedik legtöbb kiküldetésben dolgozó munkavállalót adja az EU-s munkaerőpiacon. A vita arról szól, hogy jogos-e úgy vállalkozni olcsóbban a helyi cégeknél, hogy ezen kiküldetésben lévő munkavállalóknak kevesebbet fizetnek, mint egy helyi dolgozónak fizetnének ugyanazért a munkáért.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


