Zsebbenyúlós árak, prémium minőség – de négyszeres fizetés; így alakulnak most az árak Új-Zélandon.
Habár a jóval magasabb keresetek miatt egyre több magyar gondolkodik külföldi munkavállalásban, azt nem szabad elfelejteni, hogy nincs mindenhol kolbászból a kerítés. Mutatjuk, milyen komoly különbség lehet a megélhetési költségekben.
A tömeges elvándorlás miatt több ágazat is súlyos munkaerőhiánnyal küzd Magyarországon: a KSH adatai szerint tavaly csaknem 33 ezer magyar hagyta el az országot, ami új rekordnak számít. A Kopint-Tárki Zrt. vezető kutatója szerint olyan súlyos a helyzet, hogy
Noha a fizetések sok esetben jóval magasabbak, mint Magyarországon - Ausztriában például bő 400 ezerrel keresnek többet havi szinten a bolti eladók, míg a londoni kűművesek hetente keresenek kb. ezer fontot -, a megélhetési költségekről sem szabad megfeledkezni.
Egy nemzetközi költöztetéssel foglalkozó brit cég a megélhetési költségek alapján rangsorolta a világ 119 országát. A termékek és szolgáltatások ára alapján kalkulált index szerint Iniában, Nepálban, Pakisztánban, Tunéziában és Algériában a legolcsóbb az élet; míg Svájc, Norvégia, Venezuela, Izland, illetve Dánia hétköznapjai terhelnek meg leginkább egy bankszámlát.
_0.jpg)
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


