A munkaerőpiac éppen a feje tetejére készül állni: a fiatal generációk nem vágynak középvezetői székekbe, a cégek pedig egyre nehezebben találnak utánpótlást.
2013 és 2015 között több mint 11 szeresére nőtt a 18 évesnél fiatalabb közmunkások száma - írja a Magyar Nemzet.
Három éve 101, 2014-ben ennek több mint ötszöröse, 568, 2015-ben pedig már 1123 volt a 18 év alatti közfoglalkoztatottak havi átlagos száma, vagyis két év alatt tizenegyszeresére nőtt az iskolába járás helyett közmunkásként dolgozó fiatalok száma- írja a lap a Belügyminisztérium adataira hivatkozva. Sok hátrányos helyzetű család ugyanis tudatosan választotta a gyerekének a tanulás helyett a közfoglalkoztatást, mióta 18-ról 16 évre csökkentették a tankötelezettség korhatárát.A szakértők szerint azonban a közfoglalkoztatási és a tankötelezettség életkor leszállítása növeli a korai iskola elhagyók számát, hiszen a fizetés munkára ösztönzi a fiatalabbakat. Amennyiben pedig növekszik a végzettség nélküli fiatalok száma, akkor ez hosszú távon növeli a munkanélküliséget és az inaktív réteget, hiszen az érintetteknek szakma hiányában esélyük sem lesz elhelyezkedni a nyílt munkaerőpiacon.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


