Lakatos Zsolt a Beszéljünk órákról című csatornájának videóival heti egy-kétmilliós nézettséget produkál.
Komoly súly nehezedik most Pikali Gerdára: párja, Rékasi Károly kiesett jövedelme miatt a színésznő gondoskodik megélhetésükről. Ez korántsem könnyű feladat, és nem csak a színészpár helyzete miatt. A nők ugyanis jóval kevesebbet keresnek idehaza, mint a férfiak.
Hiába tűnt úgy, hogy Rékasi Károly felgyógyult motorbalesetéből, bulvárértesülések szerint most egy húsevő baktérium miatt ismét kórházi ápolásra szorul. Emiatt viszont a színész hosszú időre elesett bevételi forrásaitól, mindössze a Barátok közttől kapott táppénzre számíthat, amiből - elvileg - lehetetlenség megélni.
- mondta el az egyik bulvárlapnak a színéspár közeli kollégája.
Valóban nincs könnyű dolga a színésznőnek, hiszen nem könnyű egy fizetésből fenntartani egy háztartást (vagy többet, ha például gyerektarást is kell fizetni). Főként, hogy a statisztikák szerint a nők jóval kevesebbet kersenek Magyarországon, mint a férfiak.
Az Eurostat adatai szerint egy óra munkáért a magyar férfiak 18,4 százalékkal több pénzt kapnak, mint a nők. Ezzel Magyarország nagyjából az egyenlőtlenségi rangsor első harmadában van, de érdekes, hogy az észtek nagyon kilógnak a sorból a maguk majdnem 30 százalékos különbségével. Persze azt is érdemes hozzátenni, hogy az osztrákok 23, a németek 21,6, vagy a britek 19,7 százalékos "férfiprémiuma" is magasabb a magyarnál.

Régen látott munkaerőpiaci válság körvonalazódik: egyre több magyar retteghet a kirúgástól 2025-ben?
Miközben a munkaerőpiac első ránézésre stabilnak tűnhet, a felszín alatt komoly átrendeződés zajlik, erre pedig jobb felkészülni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


