A 2023-as felmérésből kiderült, hogy a 2020/2021-ben végzettek milyen diplomával kerestek bruttóban a legtöbbet 2022 decemberében.
A doktori cím megszerzésére hajt Dopeman, vagyis Pityinger László a 42 éves magyar rapper. Bár nem sokan vágnak neki a tanulásnak ebben a korban, azért idén is bőven akad idősebb jelentkező a felsőoktatási intézményekbe. Amennyiben pedig Dopeman költségtérítéses képzésre fog járni, akkor majd mélyen a zsebébe kell nyúlnia.
A rapper a Tan Kapuja Buddhista Főiskolába adta be a jelentkezését és hamarosan egy szóbeli vizsgán is teljesítenie kell majd. Dopeman korábban már elvégzett három évet a Testnevelési Főiskolán, de akkor hátat fordított a tanulmányainak.
- mesélte Pityinger László a Borsnak.
Sose késő elkezdeni
A Felvi adatai szerint idén több mint 111 ezren jelentkeztek valamilyen felsőoktatási intézménybe és ebből összesen 23 ezren vannak az "idősebbek", vagyis azok, akik 27 éves koruk után vágnak bele a tanulásba. Ebből rögtön le is vonhatunk közel 7 500 főt, akik mesterképzésre jelentkeztek, vagyis jól látszik, hogy a 42 éves Dopeman a főiskolán nem sok vele egykorú hallgatótársra számíthat majd.
Sokba fog kerülni
Az főiskola nem lesz olcsó mulatság Dopemannak. Amennyiben költségtérítéses alapképzésre jelentkezett, akkor 140 vagy 180 ezer forintot kell majd fizetnie félévenként a Buddhista Főiskolán attól függően, hogy esti vagy nappali tagozatra fog-e járni.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Tavaly egyébként a fogorvosi képzés volt a legdrágább, a teljes tandíj intézménytől függően 9,5-13,5 millióba is kerülhetett, míg egy általános orvosi képzésért akár 11,4-12,2 millió forintot is elkértek.
Az Eduline gyűjtése szerint 2015-ben ennyibe került a tíz legnépszerűbb alap- és osztatlan képzés:
- gazdálkodási és menedzsment - 160-300 ezer forint/félév
- jogász - 220-250 ezer forint/félév
- kereskedelem és marketing - 170-289 ezer forint/félév
- pénzügy és számvitel - 160-350 ezer forint/félév
- turizmus-vendéglátás - 175-264 ezer forint/félév
- igazságügyi igazgatási - 170-195 ezer forint/félév
- gépészmérnöki - 190-325 ezer forint/félév
- óvodapedagógus - 120-200 ezer forint/félév
- emberi erőforrások - 160-249 ezer forint/félév
- nemzetközi gazdálkodás - 170-300 ezer forint/félév
Melyek a legnépszerűbb szakok 2016-ban?
Az alapképzések között a legnépszerűbb a gazdálkodási és menedzsment szak, amit az óvodapedagógus és mérnökinformatikus követ. Az informatikai képzési területről a legnépszerűbb alapképzések között a mérnökinformatikus mellett a programtervező informatikus képzés, a műszaki képzési területről pedig a gépészmérnök és a villamosmérnöki képzés is szerepel.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.