Az internet és az okostelefonok óta megjelent legnagyobb technológiai újítás fű alatt formálja át az oktatást, az egészségügyet, a munkaerőpiacot, sőt talán magát a kapitalizmust.
Fordult a kocka az álláspiacon, már nem a cégek válogatnak a jelöltek között, hanem a keresett végzettségű munkavállalók válogatnak az ajánlatok között. Egy jelenleg is munkában álló szoftverfejlesztő heti átlagban négy új állásajánlatot kap - és szakértők szerint ez a trend jövőre csak erősödni fog. De vajon mi kell ahhoz, hogy értünk is versengjenek a munkáltatók?
Az utóbbi időben egyre jellemzőbb, hogy a keresett végzettségű munkavállalók kedvükre válogathatnak az álláslehetőségekből, ugyanis versenyeznek értük a cégek. Egy jelenleg is munkában álló szoftverfejlesztő heti átlagban 4 új állásajánlatot kap - és ez a trend valószínűleg jövőre csak erősödni fog.-mondta el Dobár Attila, a JobGroup ügyvezető igazgatója.
Szakemberek szerint míg egy évvel ezelőtt még jellemző volt, hogy a keresett pozíciókra is jelentkezett az állás leírását ténylegesen áttanulmányozó, motivált és szakmai tapasztalatait illetően is rátermett jelölt, addig az év második felében már csak ritkán akadt erre példa.
Így a folyamat megfordul, az első lépést a tanácsadónak kell megtennie, és szinte klasszikus értékesítői szerepkört betöltve telefonon kell néhány percben alatt annyira "eladni" az állást, hogy a jelölt hajlandó legyen időt szánni egy személyes beszélgetésre. A nehezebben betölthető pozíciók esetében százötven-kétszáz megszólított jelöltből alig 2 százalék mutat erre érdeklődést és jön el egy személyes találkozásra. Egyre többen bíznak abban, hogy a cégek úgyis megtalálják őket, mintsem pályázattal próbálják meg kitalálni, mit is szeretne látni és hallani valójában a cég.
Mi kell ahhoz, hogy értünk is versenyezzenek a munkáltatók?
A munkaerőpiacon ahhoz, hogy esélyesek legyünk egy jó állásra, vagy egy biztos nyelvtudással, vagy egy speciális készséggel kell rendelkezni, ugyanis egy átlagos végzettséggel, és egy alap nyelvtudással senki nem fog kitűnni.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
- mondta el korábban a Pénzcentrumnak Huszka Ágnes, a Trenkwalder közvetítési csoportvezetője.
Ezeken felül az alábbiak is nagyban hozzájárulhatnak az álláskeresés sikerességéhez:
- rugalmasság
- nyitottság az újra, a tanulásra, a változásra
- közösségi média-jelenlét az álláskereséshez illesztve
- felelős viselkedés az álláskeresés során
Mik lesznek a következő évek TOP szakmái itthon?
- mérnök
- informatikus
- épület- és szerkezetlakatos
- szabó-varró
- bolti eladó
- pék
- villanyszerelő
- ács
- gépi forgácsoló
- kőműves- és hidegburkoló
Az álláskereső oldalakon a hirdetési kategóriák listáját továbbra is a szakmunka vezeti, leginkább a bolti eladói, pénztárosi, raktárosi és sofőri állások keresettek. A mérnöki és informatikai pályák mellett tehát elsősorban ezek, illetve az építőipar, és a gyártáshoz szükséges szaktudás lesz a jövőben a legkelendőbb itthon.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


