Lépéseket tesznek a társadalom alacsonyabb jövedelmű és sérülékenyebb csoportjainak védelme érdekében a végrehajtási szabályok módosításával
Minimálbért kaphatnak a jövőben a diákmunkások, az pedig már most biztos, hogy ezentúl a passzív féléves hallgatók is dolgozhatnak iskolaszövetkezeteken keresztül. Eddig a hallgatói jogviszonnyal kapcsolatos problémák jelentettek akadályt. A fiatal munkavállalóknak arról sem szabad megfeledkezniük, hogy jövedelmük adóköteles.
Fontos változások jöhetnek a diákmunkások életében. Tegnap a parlamentben elfogadták a diákmunkát is érintő javaslatot. Eszerint a passzív jogviszonyú hallgatók is vállalhatnak majd diákmunkát. Az még csak indítványként van jelen, hogy a diákokat is megillesse a minimálbér. A változások mellett érdemes figyelni a régi szabályok betartására is, mutatjuk, hogyan kell például adózni a diákmunka után.
A változások szele
Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára szerint az iskolaszövetkezetek jelenleg túlságosan alacsony árakkal dolgoznak, és sokszor nem is csak a legális szektorban. A cél az, hogy arra ösztönözzék a fiatalokat, hogy már iskola mellett is szívesen dolgozzanak, hiszen így könnyebben elhelyezkedhetnek majd a tanulmányaik befejeztével.
Általában a diákszövetkezetek a nettó árbevétel 15 százalékát tartják meg maguknak, és 85 százalék a fiatal munkavállalóé. Az
Az a változás viszont már biztos életbe lép, hogy ezentúl a nappali tagozatos, de passzív jogviszonyú felsőoktatási hallgatók is munkát vállalhatnak majd iskolaszövetkezeteken keresztül. Eddig csak feketén tudtak dolgozni, pedig sokan pont azért nem tudták befejezni az egyetemet, mert szükségük van hozzá pénzre.
Mire kell figyelni?
A diákok munkavállalására, bejelentésükre és adózásukra ugyanolyan szabályok vonatkoznak, mint más munkavállalók esetében - tájékoztatta a Pénzcentrumot a Nemzeti Adó- és Vámhivatal. A diákok 16 éves koruktól dolgozhatnak, de szünidőben, szülői engedéllyel a 15 éves tanulók is vállalhatnak munkát, ha általános iskolába, szakiskolába vagy középiskolába járnak.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Munkakezdés előtt célszerű a leendő foglalkoztatót ellenőrizni a NAV honlapján, a hátralékos, a felfüggesztett, a be nem jelentett alkalmazottat foglalkoztató cégeknél kockázatos munkába állni. A munkavállaláshoz adóazonosító jelre van szükség, amit a NAV-nál kell igényelni a 15T34-es nyomtatványon. A foglalkoztatónak a jövedelemről és a levont közterhekről igazolást kell kiállítania, aminek alapján a diák jövő májusban elkészíti személyijövedelemadó-bevallását.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.