Cikkünkben arra keressük a választ, van-e most gazdaságilag "jó" munkahely Magyarországon.
Jelenleg nincs gazdasági racionalitása annak, hogy megálljon vagy akár lassuljon a hazai munkaerő-migráció. Számháborúba ugyanakkor nem érdemes belebonyolódni, mert nincsenek mindenre kiterjedő statisztikák - írja a Világgazdaság.
A magyarországi munkaerő-migráció a 2007-es megszorító csomag után indult be, amire az egykulcsos adó 2010-es bevezetése, valamint a jóléti és szociális rendszerek 2011-ben kezdődő drasztikus megnyirbálása erősített rá jelentős mértékben - mondta a Kopint-TÁRKI vezető kutatója a napilapnak. A felgyorsult munkaerő-migráció miatt közelítjük a lengyelországi arányt, ahol a népesség 4-5 százaléka külföldön dolgozik.
A munkaerő-migrációban részt vevők számát ugyanakkor igazán becsülni sem lehet, így számháborúba nem is érdemes belemenni. Inkább csak trendekre lehet következtetni, ezek alapján pedig folyamatosan nő a külföldön munkát vállaló magyarok száma. Ugyanígy nő azoknak az aránya, akik - átmenetileg - biztosan nem térnek haza.
A kutató szerint "ha a migráció egyszer elindul, nehéz megállítani". Azt sem tartja reálisnak, hogy Magyarország a közeljövőben képes lesz hazavonzani a migránsokat.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


