A megawattos töltési technológia elméletileg akár 5 perces töltési időt is lehetővé tesz.
A Lidl élelmiszer-kereskedelmi hálózat üzleteinek bojkottjára szólított fel Lengyelországban a Szolidaritás szakszervezet.
Ennek oka, hogy elbocsátották a Szolidaritás Lidlnél működő üzemi szervezetének csúcsvezetőségét, mert az jobb munkafeltételeket követelt az alkalmazottaknak. A Lidl Lengyelország azt állítja, hogy a felmondás jogszerű volt.
Az egész februárban tartó bojkott az első szakasza a szakszervezet tervezett hosszú távú akciósorozatának, mellyel a Lidlnél szokásos munkafeltételek ellen tiltakozik. Marek Lewandowski, a Szolidaritás szóvivője sajtóértekezletén közölte, hogy bírósághoz fordulnak az elbocsátások miatt. A szakszervezet emellett fontolgatja, hogy panasszal fordul a Nemzetközi Munkaügyi Szervezethez (ILO) és a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD).
A Lidlnél működő üzemi szakszervezetet egy éve alapították. Lewandowski szerint az igazgatóság kezdettől fogva zaklatta a szakszervezet aktív tagjait. Decemberben végül felmondtak a szakszervezeti vezetőnőnek és helyettesének azzal az indoklással, hogy illegális tiltakozó akciókban vettek részt. Lewandowski azzal vádolta a Lidlt, hogy meg akar szabadulni az üzletláncnál működő Szolidaritástól. A szakszervezet azt követelte, hogy több munkaerőt foglalkoztassanak az üzletekben. A Szolidaritás szerint a jelenlegi alkalmazottakat kihasználják, olykor napi 12 órát is dolgoztatják.
Patrycja Kaminska, az üzletlánc szóvivője azt mondta a Gazeta Wyborcza című napilapnak, hogy az elbocsátások jogszerűek voltak, mert a két érintett személy "hamis aláírásokat" nyújtott be, és "több illegális tiltakozó akciót" szervezett.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Nem az első eset Lengyelországban, hogy egy szakszervezet nyilvánosan bírál egy vállalatot, ily módon próbálva nyomást gyakorolni a vezetőségre. Autógumik égetése vagy utcára vonulás helyett a szakszervezetek mind gyakrabban folyamodnak bojkottfelhívásokhoz, hogy a lehető leggyorsabban jobb munkafeltételeket csikarjanak ki.
A Biedronka lengyel diszkont szupermarket-hálózat néhány, a dolgozók kizsákmányolása miatt ellene indított és elveszített per után megpróbálja az "alkalmazottbarát" cég képét kialakítani magáról. A vállalat jelenleg legkevesebb 2 ezer zloty (mintegy 150 ezer forint) havi bér fizet, amely 300 zlotyval (22 ezer forint) több a minimálbérnél. A Kaufland áruházláncnál is sikerült elérni az üzletek blokádjának sorozatával, hogy Lengyelországban minden munkavállalóval határozatlan idejű szerződést kössenek. A Kaufland a Lidllel együtt a német Schwarz-csoporthoz tartozik.

Óriási a baj, rengeteg képzett szakember menekülne Magyarországról: ki fog dolgozni a gigagyárakban?
A műszaki felsőoktatásban tanulók közel kétharmada külföldi elhelyezkedésben is gondolkodik.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Vállalkozói álmok: egyre több magyar fiatal vált alkalmazotti létből saját üzletre
OTP Junior Piacralépők: tíz fiatal vállalkozó versenyez 10 millió forintos fejlesztési támogatásért.
-
Brutális hiba, ha egy munkáltató csak a fizetéssel akarja megtartani a dolgozóit: ez ma már kevés
Berta Pétert, a WHC Csoport ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Közel 170 háztartási és higiéniai termék lesz olcsóbb ezekben az üzletekben
A PENNY Magyarország által bevezetett árcsökkentés a diszkontlánc vegyi áru választékának csaknem felét érinti.
-
A kozmetikai márkák sikere már nem csak a boltok polcain dől el (+Videó)
A Rossmann Beauty Expo-ra idén több mint 5500-an látogattak el.


