12 °C Budapest

Éjjel-nappal Budapest: tényleg ennyit keresnek a sorozat sztárjai?

Pénzcentrum
2013. április 17. 17:06

A napokban számoltunk be arról, hogy csúcsgázsit, havi félmillió forintot keresnek az Éjjel-Nappal Budapest sztárjai. Most újabb részletek derültek ki az új sikersorozat részleteiről.

Ötéves szerződést íratott alá az RTL Klub legújabb sorozatának szereplőivel - értesült a Blikk. Az Éjjel-nappal Budapest ugyanis olyan gyorsan elérte a várt nézettséget (már felzárkózott a listavezető Barátok közt mögé), sőt olykor meg is haladja, hogy a csatorna vezetősége úgy döntött, jó ideig nem is engedi Laliékat sehova.

Havonta közel 500 ezer forintos fizetés üti a markukat - mondta a lapnak egy informátor, aki azt is elárulta, a vidéki szereplők még albérletet is kapnak a munka mellé.

Mindez együtt igen jó feltételek számít, hiszen a több éve sikeresen futó sorozatok - a Barátok közt vagy a Jóban Rosszban - színészei nem keresnek ennyit. A Jóban Rosszban sorozatban csupán a kiemelt gázsival rendelkező szereplők fizetése közelíti meg ezt az összeget, a többség jelenetpénzt kap: attól függ a havi fizetésük, hány epizódban szerepeltek.

Az RTL Klub hivatalosan azt közölte, hogy az információkat sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánják, hiszen sohasem nyilatkoznak szerződések részleteiről.

Menedzseri fizetést kapnak

A sorozat sztárjainak félmilliós fizetése meglehetősen magasnak számít: több vállalatvezető is megirigyelhetné. A Workania állásportál által működtetett Fizetések.hu legutóbbi kutatásából megtudhatjuk, mennyit keresnek ma a menedzserek és cégvezetők a gazdaság különböző szektoraiban.

A nemek közötti összehasonlítás a férfiak előnyét mutatja: átlagos havi bruttó 700 ezer forint jövedelmük 33%-kal magasabb, mint női vezető társaiké (bruttó 526 ezer forint átlagosan). A szektorok közti összevetés szerint a telekommunikáció területén működő cégek vezetőinek havi jövedelme a legmagasabb: átlagosan bruttó 1 millió 168 ezer forint.

JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Az információs technológiákkal foglalkozó cégek vezetői átlagosan havi bruttó 1 millió 21 ezer forintot keresnek. A dobogó harmadik fokán a vegyipari cégek állnak, de az átlag már nem éri el az 1 millió forintot: bruttó 941 ezer forint itt az átlagjövedelem.

A gyógyszeripari cégek éppen hogy lecsúsztak a képzeletbeli dobogóról: a cégvezetők átlagbére ebben a szektorban bruttó 934 ezer forint.

Az elektrotechnikai iparban átlagosan bruttó 781 ezer forint, ingatlanokkal foglalkozó cégeknél 774 ezer forint, az autóiparban bruttó 759 ezer forint az átlagos jövedelme a cégek vezetőinek.

A nagykereskedelemi tevékenységet folytató cégek első emberei átlagosan bruttó 725 ezer forintot, a szállítmányozás, logisztika területén 704 ezer forintot keresnek.
A mezőgazdaságban 703 ezer forint a cégvezetők átlagjövedelme, a gépiparban 700 ezer forint.

Néhány adat a rangsor végén lévő szektorokból: a kultúrával foglalkozó vállalkozások vezetői átlagosan 414 ezer forintot, az önkormányzati szervek vezetői 375 ezer forintot keresnek, a nonprofit és civil szervezetek első emberei bruttó 349 ezer forintot, a szociális ellátásban vezető tisztséget betöltők átlagosan 313 ezer forintot. Az oktatási intézmények első számú vezetői átlagosan bruttó 291 ezer forintért igazgatják az intézményeket.

A bérfelmérés jelentős különbséget jelez a cégtulajdon szerinti összehasonlításban: a külföldi magántulajdonban lévő cégek első számú vezetői átlagosan bruttó 838 ezer forintot keresnek havonta, míg a belföldi magántulajdonban lévő vállalkozások vezetői 491 ezer forintot, az állami tulajdonban lévő szervezetek, vállalkozások élén dolgozók pedig bruttó 441 ezer forintot.

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
vezetoi-coaching  |  2025.05.17 13:41
John Cleese, korunk egyik legprofoundabb gondolkozója, a valamikori Monty Python oszlopos alapító ta...
hrdoktor  |  2025.05.15 11:04
A baj nem jár egyedül: a pollenallergiát nemcsak az adott növény virágpora válthatja ki, hanem a ker...
perfekt  |  2025.05.12 16:54
A Perfekt Ipari Képzési Központ célja, hogy partnereinek mindig szakszerű és jogszabályoknak megfele...
kovacstunde  |  2025.05.10 08:00
Egy elismert kortárs magyar író regényét olvasom. Jól szerkesztett, olvasmányos mű. A történet közép...
laskainelli  |  2025.04.19 15:46
Ismerős lehet neked is az az összezavaró érzés, amikor egy döntés előtt állsz, de bárhogy is próbálo...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. május 18. vasárnap
Erik, Alexandra
20. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. május 17. 19:20