Új módszerekkel próbálnak támogatást szerezni az alapítványok az egyszázalékos támogatások csökkenése miatt - derül ki a Magyar Nemzet összeállításából.
A lap szerdai számában azt írja, hogy egyelőre bizonytalan a jövőt illetően a legtöbb civil alapítvány, mert a jogszabályváltozások miatt tavaly csaknem ötödével, 270 milliárd forinttal kevesebb jövedelemadót kellett befizetniük a magánszemélyeknek az összevont adóalapba tartozó jövedelmük után, mint 2010-ben. Ezzel a felajánlható egy százalék összege is csökkent.
A cikk szerint sokan közösségi oldalakon hirdetnek, kampányokat indítanak, gyűjtőakciókat szerveznek, és különböző programokkal próbálják szociálisan érzékenyebbé tenni a társadalmat.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


