Az unió országaiban főleg nők veszítették el állásukat a megszorító intézkedések hatására a közszférában dolgozók közül - áll a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) és az Európai Bizottság közös tanulmányában.
Az Európai Unió országaiban a közszolgálati szektorban dolgozó nőket különösen súlyosan érinti az az uniós szinten zajló leépítési, fizetés-és juttatáscsökkentési hullám, amelyet az utóbbi időben tapasztalunk - ismerteteti a tanulmányt a Profession.hu. A "Közszolgálati Szabályozás Európában" címmel közölt írás felhívja a figyelmet, hogy a főleg nőket érintő leépítési hullám veszélyeztetheti azt a fejlődési folyamatot, amelyet a nemek közötti egyenlőség megteremtéséért indítottak.
Daniel Vaughan-Whitehead, a tanulmány szerkesztője szerint mivel a nők általánosságban, nagyobb számban, illetve jobb pozíciókban helyezkednek el a közszférában, mint férfi társaik, a szektorban bevezetett megszorító intézkedések többsége is jobban érinti őket.
A legrosszabb helyzetben, a francia, az ír, a holland, a svéd és a brit nők vannak, ők 45-50 százalékban támaszkodnak a közszférára, ha a munkahelyről van szó, különösen igaz ez a magasabb pozíciók esetében. A magánszektorhoz képest a közszférában a nők Európa-szerte jellemzően felülreprezentáltak. Ennek oka a magasabb fizetés, illetve az, hogy a közszférában a magánszférához képest nagyobb a választék a magasabb képzettséget igénylő munkákból.
A megszorító intézkedések pedig éppen ezekben a magasabb státuszú állásokban dolgozókat érintik a leginkább. A tanulmány szerint még az alacsonyabb végzettséget követelő munkák esetén is igaz, hogy a közszolgálati munkakörben magasabb fizetésre számíthat az illető, mintha ugyanazt az állást a magánszférában töltené be. Az állami bérezés ráadásul nem enged különbséget tenni a nemek között, ezáltal hozzájárulva a nemek közötti egyenlőséghez.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hitelfelvétel 2025-ben: mire figyelnek leginkább a magyarok?
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen szempontok alapján vesznek fel hitelt.
-
Az OTP Bank elkötelezett a digitális fejlesztések támogatása mellett (x)
Új, online gyorsan és kényelmesen igényelhető hitelterméket vezetett be az OTP Bank kisvállalkozói ügyfelei számára


