Elhibázottnak tűnik a kormány fogyasztást terhelő adópolitikája, még úgy is, hogy a piaci szereplők látják, a költségvetési bevétel növelése kényszerpálya a kabinet számára. Rossz időben rossz helyen kerültek a rendszerbe a fogyasztási adók - mondta a Napi Gazdaságnak Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára.
Az OKSZ jelenleg is számolja, mennyibe kerül egy-egy háztartásnak a fogyasztást terhelő adótömeg. Mindez azonban egy csupasz adat lesz, azt ugyanis egyelőre nem tudni, hogy a vállalatok a telefonadó miatt megnövekedett költségeiket áthárítják-e a munkavállalókra.
A legfőbb kérdés az lehet, mekkora inflációs húzóerőt jelentenek ezek a közterhek; tavaly csak az élelmiszer-drágulás (nem a teljes infláció) 200 milliárd forintot húzott ki a háztartások zsebéből. A főtitkár szerint az viszont biztos, hogy az adóemelések a feketepiacot teszik vonzóvá, ezen a területen pedig nem igazán tapasztalható kormányzati részről előrelépés.

Életveszélyes munkahelyek Magyarországon: itt történik a legtöbb baleset, egyre aggasztóbb a helyzet
Tavaly 75 ember halt meg munkahelyi balesetben, ez 20 százalékos növekedés - olvasható a MASZSZ közleményében.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


