Sűrűn találkoznak a vagyonosodást vizsgáló ellenőrök azzal a magyarázattal, hogy örököltek, mióta a hagyaték megszerzése közvetlen rokoni kapcsolatban illetékmentes lett - írja a Népszabadság.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) adatai szerint tavaly 1082 vagyonosodási vizsgálatot végzett el a hivatal, ami jóval kevesebb az előző évinél. Az egy vizsgálatra jutó nettó adókülönbözet viszont emelkedett, 9,48 millió forintról 10,04 millióra. Javult a "megállapítási" arány, az ellenőrzések 83 százaléka végződött ezzel.
Az idén a NAV kiemelten vizsgálja az összhangot a magánszemélyek jövedelme és vagyongyarapodásuk, illetve az életvitelre fordított kiadásaik között. Ebben az évben mintegy kétezer vagyonosodási vizsgálatra készül a NAV.
Mint arról nemrég a Pénzcentrum.hu beszámolt, nagy hangsúlyt kapnak idén is a vagyonosodási vizsgálatok, ellenben sokkal célzottabbak lesznek, mint korábban. Az ideológia az, hogy akkor rendeljenek el ilyen ellenőrzést, ha szükség van rá. Ha csalás, csőd merül fel, meg kell vizsgálni, hogyan fordulhat elő, hogy az ügyvezető eléggé kellemes körülmények között él.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


