Ijesztő képet fest a kutatás, amelyet a Kaposvári Egyetem pedagógiai karának hallgatói végeztek el több mint 1400, 8-15 éves gyerek körében - írja a Magyar Nemzet.
A komplex felmérés készítői arra voltak kíváncsiak, hogy a családok mennyire biztosítanak érzelemgazdag környezetet a gyerekeknek, és hogy az iskolai nevelés képes-e befolyásolni az érzelmi világot, különösen az empátiát, toleranciát és az agressziókerülő viselkedést.
Kiderült: a gyerekek 65 százaléka nem tartja elítélendőnek a kisebb értékű lopást, 53 százalékuk 12-15 éves korban már nemi életet akar élni, 13 százalékuk pedig bizonyos helyzetben a gyilkosságot is indokoltnak tartja.
A kamaszok 70 százaléka érzelmileg sivár környezetben nő fel. A családokra jellemző az is, hogy a szülők lejáratják egymást a gyerek előtt, trágár szavakat vágnak egymás fejéhez, és gyakran hasonló jelzőkkel illetik csemetéjüket is - ez a diplomás szülőknél is előfordul. 10-ből 7 gyerek gondolja úgy, hogy szüleik nem kíváncsiak arra, mit gondolnak. A vizsgálat egyébként igen komplex volt és országos trendeket tükröz.

Életveszélyes munkahelyek Magyarországon: itt történik a legtöbb baleset, egyre aggasztóbb a helyzet
Tavaly 75 ember halt meg munkahelyi balesetben, ez 20 százalékos növekedés - olvasható a MASZSZ közleményében.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


