A legjobban és a leggyengébben teljesítő önkéntes nyugdíjpénztárak A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete jogszabályi kötelezettségének eleget téve közzétette a pénztárak adatszolgáltatása alapján az önkéntes nyugdíjpénztárak 2010. évi, illetve 2001-2010. közötti időszakra vonatkozó teljesítményadatait.
Az átlagos 10-éves hozamrátákat a pénztárak az 2001-2010. évek hivatalosan közzétett, pénztári szintű nettó éves hozamok alapján, mértani átlagformulával számították ki. Az egyes portfoliók 10-éves átlagos hozamrátájának kiszámításakor a választható portfoliós rendszer bevezetése előtti időszakban mindhárom portfolió esetében a pénztár nettó hozamrátája szerepel a számításban. A tízéves átlagos hozamráta a vagyonkezelői teljesítményt jellemzi.
A referencia-hozamráta kiszámítása 2002. 01. 01. óta kötelező, az ezt megelőző időszakra nem volt a kiszámításra vonatkozó előírás. A referencia-hozamráta meghatározása természetéből fakadóan a befektetett időszak előtt történik, ezért és az egységes szabályozás hiányában a 2002. előtti évekre történő előállítása nem lehetséges, így az éves átlagos referencia-hozamráta az 2001-2010. évek közötti időszak helyett csak a 2002-2010. évek közötti időszakra vonatkozik. Kiszámítása az átlagos éves hozamrátához hasonlóan mértani átlagformulával történik.
A legjobb és a leggyengébb önkéntes nyugdíjpénztári hozamok között több mint 22 százalékpontos különbség volt 2010-ben. A listavezető Lilly kiemelkedő hozamát csak a zárt pénztár 194 tagja élvezhette, ugyanakkor az Allianz kockázatvállaló- és az AEGON "F" portfoliójához 993 milliós, valamint 1 262 milliós vagyon kapcsolódik. A piacvezető OTP Önkéntes Nyugdíjpénztár Dinamikus portfoliója 15,31%-ot hozott 2010-ben.
Nem nevezhető kiemelkedőnek az OTP Szolgáltatási portfoliója által elért 4,76%-os hozam, három pénztár (Questor, Első Országos Iparszövetségi Nyugdíjpénztár, TEMPO) pedig még 4%-os hozamot sem tudott felmutatni.
A vagyonnövekedési mutató az egy főre jutó vagyonnal súlyozott átlagos hozamráta. A mutató számításánál a pénztárak az átlagos 10-éves hozamráta kiszámításához használt pénztári szintű nettó hozamrátákat vették alapul. A vagyonnövekedési mutató a pénztártagok egyéni számlájának átlagos hozamát jellemzi.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A vagyon záró piaci értéke szerinti listát az OTP Kiegyensúlyozott portfoliója vezeti az Allianz hasonló elnevezésű és az AEGON "B" portfoliója előtt. 25 milliárd feletti vagyonnal összesen nyolc portfolió rendelkezik.
A közzétett mutatók a pénztárak adatszolgáltatását tartalmazzák.
Íme a teljes lista: lehet csemegézni
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.