A kormány várakozásai szerint már a jövő szezonban használható lesz az üdülési csekket kiváltó Széchenyi Pihenő Kártya, amelyet szálláshely és egészségmegőrző szolgáltatásoknál, valamint vendéglátásnál lehet használni - mondta Horváth Endre turizmusért is felelős gazdaságfejlesztési helyettes államtitkár.
A Széchenyi Pihenő Kártya 300 ezer forintig adható a munkavállalóknak. A kártya 16 százalékos szja alá esik (szemben az üdülési csekkel, amin összességében 25 százalékos az adó- és járulékteher.) A jutalék 1,5 százalék, amelyből a rendszer üzemeltetését fedezik majd. Számításaik szerint a kártya 30-34 százalékos keresletnövekedést generál.
Horváth Endre szerint piaci átrendeződés folyik a turizmus területén. Felhívta a figyelmet arra, hogy az ágazat a többihez képest gyorsan reagál a gazdasági folyamatokra, így a válság kezdetekor hamar érezhető volt a kereslet csökkenése, ám mára már emelkedést mutatnak a statisztikák.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


