2009. január elsején 31,9 millió külföldi élt az EU 27 tagállamában, akik közül 11,9 millió valamelyik tagország állampolgára volt, a többi pedig EU-n kívüli országból érkezett. Az Unió teljes lakosságának 6,4 százaléka számít külföldinek az otthonát jelentő országban.
Az Eurostat adatai szerint az összesen mintegy 7,2 milliónyi harmadik országból származó lakos több, mint fele Afrikából települt át (4,9 millió), őket követik az ázsiaiak (4 millió) majd az amerikaiak (3,3 millió fő).
Hol él a legtöbb külföldi?
2009-ben a legnagyobb létszámban Németországban éltek külföldiek - összesen mintegy 7,2 millió ember - , a második legkedveltebb célország Spanyolország, ahol 5,7 millió külföldi élt tavaly, Nagy-Britanniában 4 millió, Olaszországban 3,9 millió, Franciaországban pedig 3,7 millió nem francia állampolgár élt 2009-ben. Ez azt jelenti, hogy az összes külföldi több, mint háromnegyede ezeket az országokat választotta új otthonának.
Százalékban kifejezve a legtöbb külföldi Luxemburgban élt (a teljes lakosság 44 százaléka), második helyen Lettország végzett (18%), Cipruson és Észtországban a helyi lakosság 16 százalékát teszik ki a külföldiek, de Spanyolországban, Írországban és Ausztriában is 10 százalék feletti az arányuk. Ezzel szemben Lengyelországban, Romániában, Bulgáriában és Szlovákiában az egy százalékot sem éri el a külföldiek aránya.
Kik a vándorlók?
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A szülőhazájukat elhagyók, és az EU valamely tagállamában letelepedők legnagyobb csoportját a románok alkotják (2 millió fő), őket követik a lengyelek (1,5 millió), az olaszok (1,3 millió) és a portugálok (1 millió). Az EU-n kívülről érkezők közül a legtöbben Törökországból jönnek (2,4 millió), de marokkói és albán állampolgár is több, mint 1 millió él az EU tagállamaiban.
Ami hazánkat illeti, Magyarországon 2009-ben összesen 186 ezer külföldi állampolgár élt, ami a teljes lakosság kevesebb, mint 2 százalékát jelenti. Közülük mindössze 76 ezer ember érkezett EU-n kívüli országból.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.