Egy friss felmérés szerint négyből egy brit sztriptíztáncos nőnek van egyetemi diplomája, nagy többségük pedig kimondottan élvezi a munkáját. Fizetésükre sem igazán panaszkodtak, hiszen éves keresetük gyakran eléri a 48 ezer fontot (16,5 millió forint).
A Leeds-i Egyetem kutatása során 300 táncosnőt kérdeztek szakmájukról, túlnyomó többségük kimondottan elégedett volt munkájával. A felmérés szerint a szigetország sztriptíztáncosai egy műszak után nettó 232 fontot (80 ezer forint) visznek haza. A hölgyek bruttó keresetükből adót fizetnek, valamint a sztriptízklub is megkapja a maga járulékát. Így éves bérük átlagban 24 ezer font (8,2 millió forint) és 48 ezer font (16,5 millió forint) között mozog.
A táncosnők negyede egyetemi végzettséggel rendelkezik, 14%-uk egyébként egyetemi tanulmányait finanszírozza, 6%-uk pedig posztgraduális képzéséhez keresi meg így a szükséges pénzt.
A brit sztriptízklubok a jövőben várhatóan szigorúbb állami szabályozás alá esnek majd, elsősorban az ilyen helyeken dolgozó illegális bevándorlók miatt - a tanulmány is ennek kapcsán készült.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


