A megemelt rehabilitációs járulék megfizetése helyett a cégek várakozásokat felülmúló arányban foglalkoztatnak inkább megváltozott munkaképességű munkavállalókat - derül ki a Napi Gazdaság cikkéből.
A tavalyi évben még éves szinten 177.600 forintos mértékű rehabilitációs járulék idén január elsejétől több mint ötszörösére, 964.500 forintra emelkedett. A járulékot minden 20 fő foglalkoztatott után kell fizetniük a vállalkozásoknak, kivéve akkor, ha cég minden 20. alkalmazottja megváltoztatott munkaképességű munkavállaló.
Míg a tavalyi évben a vállalkozásoknak jobban megérte vállalni a járulék befizetését, addig úgy tűnik idén már jobban járnak a cégek, ha az alkalmazottak 5%-ában megváltozott munkaképességűeket foglalkoztatnak. Legalábbis ezt tükrözi, hogy tavaly még mintegy 84 ezer megváltozott munkaképességű ember foglalkoztatása helyett inkább fizetek a cégek, addig idén már csupán 19 ezer fő kiváltását teszik meg járulékfizetéssel - írja a lap.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


